فعالیت ۱۶۰ باشگاه مجوزدار در خراسان‌جنوبی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی:

فعالیت ۱۶۰ باشگاه مجوزدار در خراسان‌جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: طی سال گذشته فعالیت ۱۶۰ باشگاه دارای مجوز در سطح استان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  خبرشرق به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبیمحمد اسماعیل افضل پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: طی چهار سال اخیر در دولت یازدهم، تعداد مدال‌های کسب شده ورزشکاران استان در مسابقه بین المللی با رشد سه برابری از ۲ مدال به هشت مدال رسیده است.

وی افزود: مدال کسب شده در مسابقات جهانی، آسیایی، بین المللی و قهرمانی کشور توسط ورزشکاران استان در سال ۹۲ از ۵۴ مدال با ۷۰ درصد افزایش به ۹۲ مدال رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی ادامه داد: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم سه ورزشکار به مسابقه بین المللی اعزام شدند که این تعداد سال گذشته به ۹ نفر افزایش یافت و این نشان از رشد ۲۰۰ درصدی اعزام ورزشکاران خراسان جنوبی به رقابت‌های بین المللی دارد.

وی بیان کرد: تعداد همایش‌ها و جشنواره‌های برگزار شده در سال ۹۲، ۱۴۳ مورد بود که این تعداد در سال گذشته با رویکرد توسعه ورزش همگانی و قهرمانی به ۲۹۰ مورد افزایش یافت که رشد ۱۰۳ درصدی را در این حوزه نشان می‌دهد.

افضل پور اضافه کرد: در سال ۹۲ ، ۸۷ باشگاه دارای مجوز در استان فعالیت داشته‌اند که این تعداد با رشد ۸۴ درصدی به ۱۶۰ باشگاه رسیده است.

وی با اشاره به برگزاری یک مورد میزبانی مسابقات کشوری توسط خراسان جنوبی در سال ۹۲ اظهارکرد: میزبانی مسابقات کشوری در این استان در سال گذشته با هشت مورد افزایش، رشد هفت برابری داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در سال ۹۲ تعداد دعوت شدگان به اردوی تیم ملی ۱۹ مورد بود که این رقم طی سال گذشته به ۴۱ مورد رسید که رشد ۱۱۶ درصد را نشان می‌دهد