فعالیت ۸ پارک ترافیکی ثابت کودکان در خراسان‌جنوبی

فعالیت ۸ پارک ترافیکی ثابت کودکان در خراسان‌جنوبی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: هشت پارک ترافیک کودکان به صورت ثابت و ۱۱ پارک ترافیک سیار در سطح استان فعال است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی  ،سرهنگ علیرضا رضایی، امروز( ۱۵ مهرماه)، در مراسم بازگشایی پارک ترافیک کودکان بیرجند اظهار کرد: پارک ترافیک با هدف آموزش‌های عملیاتی و مقدماتی به کودکان آماده شده است .

وی افزود: نهادینه کردن مقررات راهنمایی و رانندگی در کودکان، ارتقاء روحیه مسئولیت‌پذیری، اعتمادبه‌نفس و خودباوری در دانش‌آموزان و کاهش ضررهای ناشی از تصادفات، از دیگر اهداف ایجاد پارک‌های ترافیکی است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: پارک‌های ترافیک سیار به صورت یک پارک آموزشی، آماده و طراحی شده و در مهدهای کودک به نمایش گذاشته می‌شود .

رضایی با بیان اینکه امنیت و آرامش، دو رکن اصلی زندگی اجتماعی است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص مقوله امنیت می‌فرمایند:( یکی از اساسی‌ترین نیازهای کشور، امنیت است ).

وی با بیان اینکه در روایات نیز بسیار به موضوع امنیت پرداخته شده است، افزود: امنیت ترافیکی جزء وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: تلاش پلیس راهنمایی و رانندگی باعث شد تا در طی چند سال اخیر در سطح جاده‌ها و شهرهای استان شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم .

رضایی با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی تعامل خوبی با آموزش و پرورش استان دارد، افزود: تلاش برای آموزش دانش‌آموزان و استفاده از آنان در کاهش سوانح رانندگی از جمله تعاملات راهنمایی و رانندگی با آموزش و پرورش استان است .

وی با اشاره به طرح همیاران پلیس، تصریح کرد: این طرح، طرح ویژه و موفقی است که در سطح کشور انجام شد .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: تقریبا ۸۶ درصد والدین به تذکرات فرزندان همیار پلیس خود واکنش نشان می‌دهند .

رضایی در خصوص لزوم آموزش ترافیکی به کودکان، افزود: ضعف ارزیابی موقعیت به علت کوتاهی قد در کودکان و ضعف شنوایی و عدم تحلیل درست صداها از جمله عوامل لزوم آموزش‌های ترافیکی به کودکان است .

وی یادآور شد: همچنین میدان دید کودکان کم‌تر از بزرگسالان است و به همین علت  کودکان باید آموزش‌های ترافیکی را بیاموزند .