فعالیت شش مرکز توانبخشی مراقبتی سالمندان در خراسان‌جنوبی

فعالیت شش مرکز توانبخشی مراقبتی سالمندان در خراسان‌جنوبی

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان‌جنوبی، شش مرکز توانبخشی مراقبتی سالمندان به صورت شبانه‌روزی به سالمندان معلول، مجهول‌الهویه و بی‌سرپرست، خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی علی عرب‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی ، اظهار کرد: این مراکز توانبخشی مراقبتی سالمندان در شهرهای بیرجند، قاین، فردوس و طبس به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: همچنین شش مرکز روزانه توانبخشی و آموزشی در شهرهای بیرجند، قاین، طبس، سرایان و زیرکوه به سالمندان، خدمات توانبخشی، آموزشی، فرهنگی و تفریحی ارائه می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی ادامه داد: بنیاد فررانگان، مؤسسه فرهنگی، آموزشی و تفریحی، ngo سالمندی است که به تمامی افراد بالای ۶۰ سال و بازنشستگان ارائه خدمت می‌کند.

عرب‌نژاد بیان کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی، مذهبی، اردوهای سیاحتی و زیارتی، کارگاه‌های آموزشی شیوه زندگی سالم در دوران سالمندی و آشنایی با عوارض و بیماری‌های دوران سالمندی از برنامه‌های این بنیادها است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر، سه بنیاد در استان در شهرهای بیرجند شامل؛ بنیادهای فرزانگان وپیسکسوتان، قاین؛ بنیاد افضل  و بشرویه؛ بنیاد کرامت مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی افزود: در شهرستان نهبندان نیز اولین جلسه مجمع عمومی بنیاد تشکیل شده که امیدواریم تا پایان سال نسبت به اخذ مجوز و صدور پروانه فعالیت اقدام شود.

عرب‌نژاد با بیان اینکه در سال ۹۲ دومین بنیاد فرزانگان کشور در استان افتتاح شده است، تصریح کرد: این بنیاد در پایان سال ۹۵ به عنوان دومین بنیاد برتر از نظر عملکرد از دبیرخانه شورای ملی سالمندان لوح تقدیر دریافت کرد.

وی یادآور شد: همچنین دبیرخانه شورای سالمندان استان در عملکرد سال ۹۵  رتبه سوم کشوری را کسب کرد.