فعالیت حدود ۱۰۰ مدرس آموزش خانواده در استان فعالیت حدود 100 مدرس آموزش خانواده در استان رییس اداره انجمن اولیا و مربیان استان خبر داد:

فعالیت حدود ۱۰۰ مدرس آموزش خانواده در استان

علی اکبر اذانی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، ضمن گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: به  دلیل ثابت َشدن دبیران در مدارس و انتخاب نهایی عوامل اجرایی مدارس، هفته اولیا و مربیان در هفته پایانی مهر ماه قرار داده شده است که والدین بتوانند با مربیان و کادر اجرایی تعامل و همکاری داشته باشند.

 

اذانی در ادامه به هدف این انجمن ها اشاره کرد و گفت : از آنجایی که تعلیم و تربیت وظیفه دو نهاد مدرسه و خانواده است ، می بایست این دو با یک دیگر ارتباط داشته باشند و در جهت رشد و تربیت دانش آموزان تلاش کنند زیرا  پرورش مهم تر از  آموزش برای دانش  آموزان است.

 

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان درخصوص سرویس های مدارس گفت: تمامی مدارس که دانش آموزان آنها از راه دور به مدرسه می آیند میتوانند سرویس داشته باشند؛ و راننده نیز باید برچسب سرویس مدارس را دارا و مجوز راهنمایی و رانندگی را هم داشته  باشد.

 

وی در خصوص تامین پوشاک دانش آموزان بی بضاعت گفت: در سال گذشته ۳۹۱۳۵ دانش آموز بی بضاعت و یتیم ، با مشارکت آستان قدس  رضوی و خیرین با اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومان ، صاحب پوشاک از جمله کت و شلوار شده اند.

 

اذانی گفت: در استان ۴ مرکز مشاوره در شهرستان های بیرجند ، فردوس و قاین و نیزسرایان فعال اند که در این مراکز ، ۱۰ نفر مشغول به کارهستند و اخیرا نیز تصمیماتی در خصوص افتتاح چهار مرکز دیگر در شهرستان های بیرجند ، درمیان ، نهبندان و طبس بانظروموافقت شورای انجمن اولیاء شهرستان های مذکورگرفته شده است.

 

وی به محور های انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و افزود:یکی از ابزار هایی که در جهت پیشبرد اهداف این انجمن در حال فعالیت است ، مجله پیوند است که در هر سال نکات تربیتی را به والدین انتقال می دهد و والدین میتوانند برای اشتراک در این مجله ،مبلغ۱۸۹۰۰ تومان را سالانه  به مدارس واریز کنند و  مجله را  ماهانه دریافت نمایند.