فعالیت‌های فرهنگی نباید به خاطر کمبود اعتبارات تعطیل شود؛

فعالیت‌های فرهنگی نباید به خاطر کمبود اعتبارات تعطیل شود؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، نظر افضلی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان سربیشه با بیان اینکه شهرستان سربیشه و نهبندان بزرگان زیادی را در دل خود پرورش داده است گفت: بزرگانی همچون پدر علم سم شناشی ایران،‌ پدر علم ارتباطات ایران،‌ آیت‌الله شیخ جواد عارفی و غیره از دیار مردان بزرگ سربیشه و نهبندان هستند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان نهبندان و سربیشه در مجموع ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۳۴ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد افزود: راه‌اندازی خانه فرهنگ حق مردم این منطقه است که باید در این زمینه اقدام شود چرا که در این دو شهرستان فاصله بخش‌ها با مرکز شهرستان بسیار زیاد است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در خانه ملت با بیان اینکه فرهنگ هر منطقه‌ای هویت آن منطقه است ادامه داد: ما هنرمندان می‌توانیم با حفظ و حراست فرهنگ گذشتگان خود مردم را به فرهنگ گذشته آنها برگردانیم.

افضلی با تاکید بر اینکه منطقه نهبندان و سربیشه هنرمندان زیادی با توانمندی بالا دارد گفت: باید این هنرمندان حمایت شوند تا در منطقه بمانند وگرنه به شهرستان‌های دیگر مهاجرت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه اداره فرهنگ و ارشاد باید در زمینه آموزش به هنرمندان سربیشه و نهبندان کمک کند افزود: کسی که با یارانه زندگی می‌کند چگونه می‌تواند به حوزه فیلمسازی کمک کند بنابراین باید ارشاد توجه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در خانه ملت با بیان اینکه استکبار جهانی امروز بر روی فرهنگ مناطق مرزی کار می‌کند گفت: کارهای فرهنگی دیار اندیشه “شهرستان سربیشه” نباید به خاطر کمبود اعتبارات تعطیل شود.

فرماندار سربیشه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه سربیشه دارای مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز است گفت: مردم این منطقه با وجود محرومیت و گرفتاری اما دارای استعداد و توانمندی‌های بالایی هستند.

محمدجواد فلاح به قابلیت‌های هنری بالای شهرستان سربیشه اظهار داشت: هنر منتقل کننده افکار یک جامعه و فرهنگ گذشته آن به نفع آینده است بنابراین باید هنر این منطقه را حفظ کنیم و فرهنگ گذشته آن را به درستی به آیندگان منتقل کنیم.

فرماندار سربیشه با بیان اینکه امروز علم پیشرفت کرده است و اخلاق هم باید همپای علم پیشرفت کند افزود: در جامعه‌ای که فضای مجازی بخشی از زندگی مردم شده است، با کمک هنر می‌توانیم اخلاق را در جامعه گسترش دهیم و بد اخلاقی‌ها را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان منطقه سربیشه خالصانه و بدون هیچ چشم‌داشتی فعالیت می‌کنند تصریح کرد: این هنرمندان باید حمایت بیشتری شوند چرا که حفظ مردم در این منطقه به امنیت کشور کمک می‌کند.

فلاح با تاکید بر اینکه سالن در حال ساخت شهرستان سربیشه از نظر گنجایش دومین سالن بزرگ استان است گفت: این سالن حدود ۷۰۰ نفر ظرفیت دارد که نشان از علاقه مردم این شهرستان به هنر است