فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی خواستار همکاری هیات‌های مذهبی با پلیس شد؛

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی خواستار همکاری هیات‌های مذهبی با پلیس شد؛

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی بر همکاری مسئولان هیئت‌های مذهبی و عزاداران با پلیس برای برقراری نظم و امنیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تأکید کرد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سردار مجید شجاع،روز گذشته در جلسه هم‌اندیشی برنامه‌های محرم و دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: محور جلسات و عزاداری‌ها در ایام محرم و صفر باید بر پایه فرهنگ ایثار و شهادت بنا شود.

وی با بیان اینکه هیئت‌ها همواره در برگزاری مراسمات خود باید به ترویج روحیه شهادت طلبی، یاد و نام شهدا و مقام معظم رهبری توجه ویژه داشته باشند، افزود: در دعوت از مداحان و سخنرانان نیز باید به این نکته مهم توجه شود.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه دشمن در تمامی   ۴۰   سال پس از انقلاب به دنبال صدمه زدن به جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران تاکنون بیش از   ۱۷   هزار شهید حاصل از عملیات‌های تروریستی داشته است.

شجاع با بیان اینکه نفوذ دشمن عمدتاً بر مبنای اعتقادات دینی به خصوص اعتقادات شیعی شکل می‌گیرد، اظهارکرد: برنامه‌ها و نفوذ دشمن در عزاداری‌های دهه اول محرم تشدید شده و به صورت عینی قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه در دهه اول محرم فروش لوازم آرایشی در کشور ایران افزایش پیدا می‌کند، افزود: این از نفوذ دشمن است که جمهوری اسلامی ایران با یک فرهنگ شیعی، بزرگ‌ترین مصرف لوازم آرایشی را در جهان دارد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تمرکز نظام استکبار و سلطه و نفوذ برخی از انحرافات حوزه معارف دینی و اعتقادی شیعه به کم شدن جمعیت هیئت‌ها کمک می‌کند، اظهار کرد: بحث نفوذ بحثی بسیار جدی است لذا باید در زمینه جذب جوانان در هیئت‌ها تمام تلاش خود را به کار ببریم.

شجاع با اشاره به اینکه اصل انقلاب بر پایه ولایت فقیه بنا شده است و با نظام سلطه مغایرت دارد، تصریح کرد: برخی با ساده‌اندیشی به این اعتقاد هستند که اگر به سمت استکبار گام برداریم به ما رحم می‌کنند، در حالی که تمام تلاش دشمن، ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه نباید دستمزدهای آن چنانی به برخی مداحان خاص پرداخت شود، افزود: می‌توان از ظرفیت‌های استان و مداحان با استعداد بومی در عزاداری‌ها استفاده کرد.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی جزء منظم‌ترین مجموعه‌ها هستند، اظهارکرد: مسئولان هیئت‌ها باید در رفت و آمدها و آوردن وسایل به داخل هیئت‌ها نظارت داشته باشند.

شجاع با بیان اینکه نباید در سخنرانی‌ها، توهین و ادای مطالب به سایر مذاهب اسلامی و غیر اسلامی را داشته باشیم، یادآور شد: عزاداران از عریان شدن در مجالس به طور جدی خودداری کنند.