فرماندار بیرجند خواستار تشیل کارگروه قنوات در استان شد؛

فرماندار بیرجند خواستار تشیل کارگروه قنوات در استان شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی ناصری صبح امروز در شورای مدیریت بحران شهرستان بیرجند اظهار داشت: با توجه به قابل پیش بینی بودن حدودی حوادث طبیعی مانند بارندگی و سیل باید برنامه ریزی‌های لازم با سازمان شهرداری انجام و نقاط حادثه خیز شناسایی شود.

وی با اشاره به اینکه در این راستا باید تلاش شود تا قنوات بی‌خطر شود افزود: همچنین شرکت آب منطقه‌ای نیز باید مسیرها و حفره‌های گمشده قنوات را شناسایی و در صورت لزوم پر کند.

فرماندار شهرستان بیرجند بیان کرد: برای آگاه سازی مردم بیرجند با خطرات احتمالی قنوات مصوب شد کارگروه قنوات تشکیل شود.

ناصری به زلزله اخیر کرمانشاه و خراسان جنوبی اشاره کرد و تصریح کرد: در این راستا با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده پیرامون زلزله شدیدتر مردم شهرستان دچار اضطراب شدند.

وی خاطرنشان کرد: در پی زلزله اخیر اضطراب در شب زلزله زیاد بود و در فضای مجازی نیز خبرهای ضد و نقیض رد و بدل می‌شد و باید این بحران را مدیریت می‌کردیم، در شب حادثه دستگاه‌های دولتی مثل مخابرات، برق، آب و فاضلاب و نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.

فرماندار شهرستان بیرجند با تأکید بر اینکه مانورهای امنیتی با برنامه‌ریزی دقیق برگزار شود یادآور شد: اولین اقدام در بحران زلزله سازه‌ها، محلات ایمن است و اقداماتی که در شرایط عادی انجام می‌شود.

ناصری با تاکید بر لزوم مانور واقعی برای شناسایی کمبودها و کاستی‌ها اظهار داشت: باید بتوانیم این کم و کاستی‌ها را برای حوادث واقعی مرتفع کنیم و شرایط روانی حادثه را نیز باید کنترل کنیم تا از بروز حوادث دیگر جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در شهر بیرجند مکان‌هایی برای اسکان موقت مردم در نظر گرفته شده است افزود: در این مکان‌ها باید وسایل مورد نیاز اولیه مردم تعبیه شود و اقدامات لازم را انجام داد تا در زمان حادثه دچار مشکل نشویم.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه نقاط خطری که بر روی آنها ساخت و ساز انجام شده است بررسی شود گفت: باید مالکینی که به طور غیرقانونی بر روی این نقاط ساخت و ساز داشته‌اند شناسایی و اطلاعات آنها جمع‌آوری شود.

ناصری بیان کرد: در بحث منازل غیرمجاز ساخته شده بر روی قنوات باید فکری اساسی صورت گیرد چراکه اگر در این زمینه دچار مشکل شویم اولین مدعی خود شخص است.

وی با اشاره به ترافیک انجام شده بعد از وقوع زلزله تصریح کرد: این شرایط به دلیل یک نقص جرئی یعنی عمل نکردن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی انجام شد.

فرماندار شهرستان بیرجند گفت: اسکان اضطراری حادثه دیدگان یکی دیگر از ملزمات است بنابراین باید در این راستا اقدامات اولیه و لوازم ضروری مردم در پارک‌ها مهیا شود.