فرماندار بشرویه خواستار نظارت مسئولان هیات های مذهبی بر شیوه عزاداری ها شد؛

فرماندار بشرویه خواستار نظارت مسئولان هیات های مذهبی بر شیوه عزاداری ها شد؛

علیرضا زمانزاده ، فرماندار شهرستان بشرویه در نشست مسئولان هیات های مذهبی بشرویه افزود: برگزاری آیین های مذهبی و آسیب شناسی این مراسم ها در شرایط کنونی ضروری است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، وی افزود: امروز دشمنان با هدف قرار دادن اعتقادات جوانان با ایجاد فرقه ها و آیین های منحرف در پوشش اسلام سعی در به انحراف کشاندن نسل جوان از مسیر اسلام راستین و مکتب ناب تشیع را دارند.
زمانزاده اضافه کرد: تشکیل کمیته های فرهنگی در هیات مذهبی با ارایه راهکارهای سازنده و عملی در راستای تغذیه معنوی و مذهبی نسل جدید بسیار موثر، سودمند و اثر گذار خواهد بود.
وی اظهار کرد: در ایام ماه محرم باید شور حسینی توام با درک و بینش واقعی نسبت به واقعه عاشورا و دلایل قیام امام حسین (ع) باشد.
فرماندار بشرویه تاکید کرد: استفاده از ظرفیت های این ماه برای تربیت معنوی و مذهبی جوانان و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان مهم ترین هدف قیام عاشورا باید مورد توجه و تاکید نهادهای فرهنگی و تبلیغی قرار بگیرد.
زمانزاده با تاکید هماهنگی و همکاری هیات های مذهبی با نیروی انتظامی افزود: برقراری نظم، مدیریت مسایل ترافیکی و ایجاد محیطی امن برای برگزاری مراسم های مذهبی ایام محرم از مهم ترین مقوله هایی است که جز با هماهنگی با نیروی انتظامی میسر نمی شود.
وی ادامه داد: امروز دشمن در کمین نشسته است تا با استفاده از کوچک ترین نقطه ضعف ها چهره اسلام و به ویژه شیعیان را در دنیا مخدوش سازد بنابراین برگزاری صحیح آیین های عزاداری محرم بیش از گذشته باید مورد توجه مسئولان هیات ها قرار گیرد.