فرش قرمز رسانه ای زیر پای سرمایه گذاران پهن کنید

فرش قرمز رسانه ای زیر پای سرمایه گذاران پهن کنید

استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: از مطالبات جدی ما این است که رسانه ها فرش قرمز رسانه ای زیر پای سرمایه گذاران پهن کنند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه دیدار مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خاطرنشان کرد: همان طور که می دانید بنده از بدو ورود به استان، به موضوع جذب سرمایه گذار تأکید ویژه ای داشته و دارم.
وی ادامه داد: سرمایه گذار با ورود به یک منطقه، گردش مالی بانک ها، قوی تر شدن شهرداری ها، کمتر شدن آسیب های اجتماعی، افزایش اشتغال، کاهش بیکاری و رونق اقتصادی به همراه دارد.
به گفته وی؛ تکیه به منابع محدود و قطره چکانی دولتی، روند اجرای کار را طولانی می کند فلذا آن چه باعث شتاب گرفتن رشد اقتصادی می شود، جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.
استاندار متذکر شد: تکلیف رسانه ها در این زمینه این است که اگر دستگاهی در بحث تسهیل شرایط سرمایه گذاری و پاسخ دادن به سرمایه گذاران کوتاهی کرد، بدون اغماض این عملکرد را مورد نقد قرار دهند و با سرمایه گذار همراهی کنند.
قناعت تأکید کرد: رسانه ها باید در راستای رشد و توسعه خراسان جنوبی، به گونه ای اقدام کنند که استان به خوبی دیده شود .
وی با تأکید بر این که در معرفی خراسان جنوبی کوتاهی شده، تصریح نمود: رسانه ها باید در این زمینه جدی تر ورود کنند، چرا که معرفی استان به جذب و ترغیب سرمایه گذاران کمک می کند.
به گفته وی؛ انتظار این است که رسانه ها بدون دخالت دادن انگیزه های سیاسی، شخصی و فردی، در منافع و مصالح استان، اتفاق نظر داشته باشند.
استاندار، خانه مطبوعات را متعلق به همه خبرنگاران خواند و گفت: همه خبرنگاران باید آزاد و مستقل کار کنند و تا آن جایی که امکان دارد، حریت و آزادگی و استقلال خود را حفظ نمایند.
قناعت متذکر شد: این که ما با مدیران ارتباط تنگاتنگی داشته باشیم، به این معنا نیست که عملکرد دستگاه را نقد نکنیم، بلکه نقد و تعریف از هر حوزه و موضوعی باید در راستای منافع و مصالح استان باشد.
وی با اشاره به سفر اخیر رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به استان، تأکید کرد: در راستای همین منافع استان، می طلبد که رسانه ها مصوبات این سفر را پیگیری نموده و نتایج آن را به اطلاع مردم برسانند.
به گفته وی؛ فضای عمومی کشور و استان با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی، نیازمند آرامش است و این موضوع باید مدنظر رسانه ها باشد.
استاندار با تأکید بر نقش رسانه ها در رشد فرهنگی و اقتصادی جامعه خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نشانه ها و شاخص های توسعه یافتگی یک جامعه، میزان فعالیت، تیراژ انتشار و نوع نگارش اخبار در رسانه هاست.
قناعت ، شرایط استان را به لحاظ فعالیت رسانه ای مطلوب خواند و اظهار داشت: ما نباید در استان رسانه کاغذی یعنی رسانه ای که فقط مجوز بگیرد و هیچ کاری نکند، داشته باشیم .
وی با تأکید بر ضرورت پاسخگو بودن مدیران به مطالبات و پرسش های خبرنگاران و اصحاب رسانه، متذکر شد: منزلت و جایگاه خبرنگاران نباید در استان خدشه دار شود.
استاندار بر حمایت جدی خود از خانه مطبوعات گفت و اظهار داشت: شرط این همراهی، کار خوب رسانه ای در راستای توسعه استان است.
دکتر قناعت، با تأکید بر همصدایی خانه مطبوعات و انجمن صنفی خبرنگاران، گفت: این همصدایی در پیشبرد امور و بهتر نتیجه دادن کارها بسیار مؤثر است و به نفع جامعه رسانه ای استان می باشد.
وی،پیگیری مطالبات و درخواست های عنوان شده در جلسه را به حوزه روابط عمومی استانداری سپرد و بر پاسخگویی به آنها با نگاه مثبت تأکید نمود.
شایان ذکر است؛ در این جلسه که با حضور مدیرکل حوزه استاندار، مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری و مشاور رسانه ای استاندار برگزار شد، اعضای حاضر نیز به طرح موضوع پرداخته و از مطالبات جامعه رسانه ای استان گفتند.