فرسودگی ۸۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی بیرجند؛

فرسودگی ۸۰ درصد ناوگان اتوبوسرانی بیرجند؛

سرهنگ علیرضا عباسی ظهر امروز در ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت استان بیان کرد: کسی که نتواند معاینه فنی دریافت کند باید خودروی او اسقاط شود.

وی به شرایط خودروهای فرسوده اشاره کرد و افزود: خودروهایی فرسوده هستند که در سن فرسودگی باشند و قادر به گرفتن معاینه فنی مکانیزه نباشند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی بیان کرد: این راستا وسایل نقلیه‌ای که در تصادفات حداقل ۶۰ درصد آسیب ببینند نیز باید اسقاط شوند.

عباسی با بیان اینکه سن فرسودگی سواری تاکسی، اتوبوس شهری و موتورسیکلت ۱۰ سال است تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد از ناوگان‌های اتوبوس‌رانی استان خراسان جنوبی فرسوده و بالای ۱۰ سال سن دارند و باید از رده خارج شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۱ دستگاه آمبولانس جدید وارد استان شده است اما باز کافی نیست خاطرنشان کرد: در حال حاضر قریب به ۵۰ درصد از آمبولانس‌های استان فرسوده است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی یادآور شد: سن فرسودگی سواری دولتی، اتوبوس بیابانی، وانت و مینی‌بوس  ۱۵ سال و سن فرسودگی سواری شخصی ۲۰ سال است.

عباسی به وضعیت وسایل نقلیه شماره‌گذاری شده در استان خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون ۱۸۸ آمبولانس، ۶ هزار و ۴۲۷ تریلی، ۵ هزار و ۸۱۶ کامیون و ۱۱ هزار و ۵۳۷ وانت بار در سطح استان شماره‌گذاری شدند.

وی افزود: همچنین ۱۱۶ هزار و ۶۶ سواری شخصی، ۹۲۰ تاکسی، ۴۷۵ مینی‌بوس و ۲۶ هزار و ۴۷۰ موتورسیکلت نیز در استان شماره‌گذاری شدند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۲ مرکز اسقاطی خوردو در شهرستان‌های طبس و بیرجند در حال ارائه خدمات به مشتریان هستند.