فاز دوم اینترنت پر سرعت در ۵۰ روستای خوسف آغاز می‌شود؛

فاز دوم اینترنت پر سرعت در ۵۰ روستای خوسف آغاز می‌شود؛

فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه فاز دوم اینترنت پر سرعت در ۵۰ روستای خوسف به زودی آغاز خواهد شد گفت: مشکلات واگذاری تلفن در مسکن مهر برطرف شده و اینترنت پرسرعت با حجم ۴ گیگ در خوسف راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد شفیعی فرماندار شهرستان خوسف ، با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد جمعیت شهرستان خوسف در مناطق روستایی زندگی می‌کنند اظهار داشت: باتوجه به تمرکز بخش کثیری از جمعیت شهرستان در نقاط روستایی نیازمند توجه ویژه جهت بهبود وضعیت ارتباطی در نقاط روستایی شهرستان هستیم.

وی افزود: در روستاهای بالای ۵ خانوار حدود ۳۵ درصد فاقد ارتباط تلفن ثابت و حدود ۲۸ درصد فاقد ارتباط تلفن همراه هستند.

فرماندار خوسف با بیان اینکه در فاز اول اینترنت پرسرعت روستایی ۷۵ روستای شهرستان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند افزود: در فاز دوم که به زودی آغاز خواهد شد ۵۰ روستای دیگر نیز از اینترنت پرسرعت بهره‌مند خواهند شد.

وی یادآور شد: با راه‌اندازی فاز دوم اینترنت پرسرعت روستایی تعداد روستاهای بالای ۵ خانوار فاقد ارتباط به ۴ روستا خواهد رسید و در این صورت در بحث برگزاری انتخابات نیز مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

شفیعی افزود: در جلسه‌ای که با مدیر منطقه‌ای مخابرات و مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات داشتیم نسبت به اجرایی شدن فاز دوم قول مساعد داده شد که در دستور کار مخابرات است و تا پایان امسال عملیات اجرایی این فاز نیز آغاز خواهد شد.

وی از رفع مشکلات واگذاری تلفن در مسکن مهرشهر و راه‌اندازی اینترنت ۴ گیگ در خوسف خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا دهه مبارک فجر این موضوعات نیز کارهای اجرایی آن به پایان برسد.

فرماندار خوسف از قول مساعد مدیر منطقه‌ای مخابرات استان برای واگذاری تلفن ثابت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار و ایجاد خط ارتباطی برای روستاهای بالای ۱۰ خانوار خبر داد و گفت: با توجه به نظر مساعد ایشان تا پایان سالجاری در این خصوص اقدامات لازم انجام خواهد شد.

شفیعی با انتقاد از کمبود نیروی انسانی در مرکز مخابرات شهرستان افزود: با توجه به دیدار هفته گذشته با مدیر منطقه‌ای مخابرات استان مقرر شد که نسبت به واگذاری امور به شرکت‌های خصوصی در شهرستان اقدام شود.

شفیعی همچینین از پیگیری اخذ مجوز برای دفتر پیشخوان خدمات دولت در شهرستان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در کل شهرستان فقط یک دفتر پیشخوان خدمات می‌دهد که جوابگوی بسیاری از نیازهای مردم شهرستان نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان از راه‌اندازی سایت شهرستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: فروش آنلاین محصولات کشاورزی و باغی؛ معرفی جاذبه‌های گردشگری و اخبار و اطلاعات شهرستان از مهمترین قسمت‌های این سایت است که در حال حاضر در مرحله طراحی است.

فرماندار خوسف گفت: مشکلات فراروی ایجاد خطوط ارتباطی شهرک صنعتی شهید رحمانی و مجتمع‌های صنعتی اطراف شهر خوسف نیز تا حدود زیادی برطرف شده و عملیات اجرایی آن طی هفته جاری شروع خواهد شد.