عملیات اجرایی بزرگترین بازارچه دائمی صنایع دستی خراسان جنوبی آغاز شد؛

عملیات اجرایی بزرگترین بازارچه دائمی صنایع دستی خراسان جنوبی آغاز شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  در این مراسم با بیان اینکه صنایع دستی از بهترین مبادی ایجاد اشتغال پایدار است اظهار کرد: خراسان جنوبی ظرفیت خوبی در حوزه صنایع دستی دارد، امروز صنایع دستی و مشاغل خانگی از مهم ترین راه های ایجاد اشتغال پایدارست.
محمد مهدی مروج الشریعه بر ارتقای کمی و کیفی ظرفیت های استان در حوزه صنایع دستی تاکید کرد و گفت: با تقویت صنایع دستی با کمترین هزینه می توان بیشترین بهره برداری را در حوزه اشتغال پایدار بدست آورد.
وی با بیان اینکه ۲ نقطه در استان به منظور ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی در نظر گرفته شده است، ادامه داد: به این منظور احداث بازارچه دائمی در شهرستان طبس و شهر خضری دشت بیاض پیش بینی شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاینات هم در حاشیه این مراسم با اشاره به آغاز عملیات اجرایی بازارچه دائمی صنایع دستی در شهر خضری گفت: هزینه تخصیص یافته این بازارچه چهار میلیارد ریال است که تکمیل آن به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
شاهرخ عباسی اظهار کرد: این بازارچه در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مربع و در ۲ مرحله اجرا می شود.
وی یادآور شد: پیش بینی می شود مرحله نخست این پروژه تا پایان سال جاری و مرحله دوم در تابستان سال ۱۳۹۷ به بهره برداری برسد.
عباسی گفت: در این بازارچه ۳۰ غرفه، محصول صنایع دستی خراسان جنوبی با اولویت محصولات شهرستان قاینات مانند جاجیم بافی و حوله بافی سنتی، ماشته بافی، سفال و سرامیک و … ارائه می شود.
همچنین امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی نمایشگاه آثار مولفان شهرستان قاینات با بالغ بر ۵۰۰ اثر از ۱۲۰ مولف گشایش یافت.
محمدمهدی مروج الشریعه برای شرکت در نخستین همایش روز شهرستان قاین (۲۲ آذر) به این شهرستان سفر کرد.