عصر امید

عصر امید

رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی: برگزاری رویداد «عصر امید» در چله دوم انقلاب و حیات دانشگاه آزاداسلامی، بسیار امیدبخش است/ دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه منحصربفردی در حوزه دانش‌بنیان و پیشرفت کشور و ظهور علم در جامعه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» به‌منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری این دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی گروه‌های پژوهشی و زیرساخت، ایده‌ها و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده و در مصلی امام خمینی(ره)تهران با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد و  حال برگزاری است.

مراسم افتتاحیه این رویداد ملی با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار شد.

دکتر  قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به حادثه متروپل در شهر آبادان گفت: امروز جامعه عزادار است؛ برای همه مردم آرامش و برای درگذشتگان طلب مغفرت دارم در این مراسم برگزاری رویداد «عصر امید» در چله دوم انقلاب اسلامی و حیات دانشگاه آزاد اسلامی را بسیار امیدبخش عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به تفاوت دانشگاه آزاد اسلامی با سایر دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که توانسته جایگاه منحصربفردی در حوزه دانش بنیان و پیشرفت کشور و ظهور علم در جامعه داشته باشد. اجرای بند ب ماده ۶ قانون جهش تولید دانش بنیان، برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است چراکه این دانشگاه ظرفیت بسیار مناسبی برای این بند قانون دارد.

دکتر طهرانچی در افتتاحیه این مراسم، ضمن همدردی با خانواده جان باختگان حادثه فروریختن ساختمان متروپل آبادان این ضایعه دردناک را به مردم غیور و شریف ایران تسلیت گفت.

وی با بیان اینکه بسیار خرسندیم که چهل سالگی دانشگاه آزاد اسلامی را با نگاه گام دومی قدر می‌نهیم و آغاز می‌کنیم، اظهار داشت: هر سازمان و نهادی در آستانه چهل سالگی فعالیت خود دو مسیر پیش رو دارد؛ مسیر نخست مسیر زینت و تفاخر است که برای بزرگداشت چهل سالگی خود نمایشگاهی برپا می‌کند و مسیر دوم، مسیر گام دومی و نگاه نو است که این مسیر برعهده جوانان و نیروهای تازه نفس است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم فرموده‌اند که هزاران واحد دانشگاهی و میلیون‌ها تحصیلکرده، ثمره گام اول انقلاب اسلامی هستند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بی شک در این مقوله بسیار مؤثر واقع شده؛ چرا که دارای بیش از یک میلیون دانشجو و شش میلیون دانش‌آموخته است. دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی و از مردم و برای مردم است.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه گام دوم گام زینت و تفاخر نیست، تصریح کرد: گام دوم، گام تغییر مسیر و نگاه نو است. گامی است که دانشگاه، ارتباط خود را با اجتماع بسیار گسترده‌تر کرده است و آنچه را که مردم می‌خواهند و مطالبه می‌کنند، دنبال و پیگیری می‌کند. آمار شرکت‌کنندگان در کنکور بیانگر این است که مردم دیگر به دنبال اخذ مدرک تحصیلی نیستند، بلکه می‌خواهند با ایجاد اشتغال و کارآفرینی، آینده فرزندانشان تضمین شود.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید بسترساز اشتغال دانش بنیان باشد و مطابق با زیست بوم حرکت کند. این اتفاقی است که در دانشگاه آزاد اسلامی در حال رخ دادن است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تصریح کرد: خدا را شاکرم که با همکاری مدیران شایسته، اعضای هیأت علمی برجسته، کارکنان دلسوز و دانشجویان امیدوار، گام دوم را به نام دوره «عصر امید» در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز کرده‌ایم. برگزاری رویداد ملی «عصر امید» نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد اسلامی گام دوم خود را به گونه‌ای دیگر برداشته است.

سخنگوی دولت در بازدید از نمایشگاه رویداد «عصر امید»  

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مجموعه‌های پیشرو در حوزه حمایت از فعالیت های دانش بنیان است

دکتر بهادری جهرمی سخنگوی دولت از نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد.

 وی در این بازدید، با حضور در غرفه‌های مختلف نمایشگاه، از نزدیک با محققان و دانشجویان گفت وگو کرد و در جریان فعالیت‌های پژوهشی آنها قرار گرفت.

 سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات و تلاش‌های بسیاری در حوزه دانش بنیان داشته است که امروز هم می‌توان نتیجه و آثار این تلاش‌ها را در این نمایشگاه مشاهده کرد.

   دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دومین روز از نمایشگاه رویداد ملی «عصر امید» دانشگاه آزاد اسلامی از غرفه های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای پژوهشی و ایده های دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

 رویداد ملی عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیان تا ۱۱ خردادماه در مصلی امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است.

دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی:رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی آغاز عصر امید و بسترساز تحول بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند دکتر سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی را بسترساز تحول بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و بیانگر عزم راسخ این مجموعه برای تبدیل شدن به دانشگاه مسأله محور و کارآفرین توصیف کرد و گفت : جمعیت یک میلیون نفری دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور یک سرمایه بزرگ و ارزشمند است . دکتر هاشمی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با اتکا به نیروهای جوان ،فناور و خلاق  و توانمندی های گسترده علمی و فرهنگی و پژوهشی و آزمایشگاه ها و کارگاه های مدرن پتانسیل های بسیار ارزشمندی برای توسعه کسب و کار در اختیار دارد.

وی با  اشاره به حضور دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در رویداد ملی گام دوم دانشگاه (عصر امید) در تهران گفت :به برکت همت و مدیریت دکتر طهرانچی و مسئولان عالی این دانشگاه هم اکنون حضور درخشان و توانمند از قابلیت های پژوهشی فناوری و خلاقیت دانشگاهیان در رویداد ملی گام دوم (عصر امید ) به نمایش گذاشته است و این اقدام بزرگ در تاریخچه آموزش عالی کشور عزیزمان بی نظیر است.

دکتر مجید علی آبادی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی نیز که به همراه منتخبان این استان در این رویداد حضور دارد از درخشش دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی در جمع منتخبان کشوری این رویداد خبر داد و گفت : رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصت بسیار ارزشمندی برای ایجاد کسب و کارهای نو پا و دانش بنیان و ترویج اشتغال آفرینی ایجاد نموده است که دستاورد بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می آید.