عدد ۸ به نیت امام رضا(ع) نصیبم شد؛

عدد ۸ به نیت امام رضا(ع) نصیبم شد؛

نفر هشتم کنکور سراسری در رشته علوم انسانی با بیان اینکه در ایام درس خواندن برای کنکور تنها در حد ۱۰ دقیقه در فضای مجازی برای رصد سوالات و تست‌ها بودم گفت: عدد ۸ به نیت امام رضا(ع) نصیبم شد و امام رضا(ع) خواسته مرا اجابت کرد.

مرتضی ضیائی‌نسب  اظهار داشت: کسی که برای به دست آرودن رتبه تک رقمی درس می‌خواند و تلاش می‌کند به دست آوردن رتبه ۸ برایش مهم و بسیار با ارزش است و من از قبل می‌دانستم که رتبه‌ام خیلی خوب خواهد شد اما نمی‌دانستم که رتبه هشتم را کسب می‌کنم.

وی افزود: در مدتی که برای کنکور درس می‌خواندم از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌کردم و تنها در طول روز در حد ده دقیقه برای رصد کانال گاج و نمونه سوالات وقتم را در این کانال سپری می‌کردم.

رتبه هشت کنکوری سراسری در رشته علوم انسانی گفت: درس خواندن من برای کنکور طبق برنامه‌ریزی‌های گاج بود و از سال دوم دبیرستان برنامه‌ریزی داشتم و ایام تابستان و عید نوروز وقت بیشتری را برای درس خواندن سپری می‌کردم.

ضیائی‌‌نسب افزود: وقتی قرار است برای کنکور برنامه‌ریزی درسی داشته باشی باید به گونه‌ای باشد که از ساعت کم شروع کرده و به مرور زمان ساعت مطالعه خود را افزایش دهی و من هم اوایل در حد دو یا سه ساعت درس می‌خواندم و هر چه به کنکور نزدیک‌تر می‌شدم ساعت مطالعه را افزایش می‌دادم و در اواخر ساعت مطالعه به ۱۴ ساعت در روز هم می‌کشید.

وی بیان کرد: به جز کلاس‌های تقویتی که مدرسه برنامه‌ریزی کرده بود تنها در برنامه‌های گاج شرکت می‌کردم و یکی دو دفعه هم در آزمون‌های سنجش شرکت کردم.

رتبه هشت کنکوری سراسری در رشته علوم انسانی گفت: به دیگر کنکوری‌ها توصیه می‌کنم اگر قرار است برای رتبه‌های خوب برنامه‌ریزی کنند وقت خود را به بطالت در فضاهای مجازی سپری نکرده و هیچگاه از درگاه خداوند ناامید نشوند و همیشه در امور زندگی خود توکل بر خدا و توسل به ائمه را مدنظر داشته باشند.

ضیائی‌نسب افزود: هنوز به طور یقین تصمیمی نگرفته‌ام که چه رشته‌ای را انتخاب کنم اما مقصد رشته دانشگاهی من قطعا تهران خواهد بود و شاید تصمیم بگیریم از میان رشته‌های حقوق، روان شناسی یا قضاوت یک رشته را انتخاب کنم.

وی گفت: قطعاً رشته‌ای که انتخاب کنم در مقطع کارشناسی خواهد بود و امیدوارم مراحل دیگر را بعد از کارشناسی با توکل بر خدا دنبال کنم.

رتبه هشت کنکوری سراسری در رشته علوم انسانی خاطرنشان کرد: موفقیت یک عاملی است که چندین گزینه دارد و در وهله نخست خودم خیلی تلاش کردم تا بتوانم در کنکور با موفقیت پیش بروم و در وهله دیگر پدر و مادرم تلاش زیادی کردند و از آن جایی که برادر بزرگترم کنکوری بود شرایط خانه کاملاً فراهم بود تا بتوانم درس بخوانم و رتبه برادرم نیز ۲ هزار شده است.

ضیایی‌نسب افزود: توکل بر خدا، توسل بر ائمه اطهار و توسل ویژه به امام رضا(ع) از عوامل موفقیتم بود و الان که با شما صحبت می‌کنم در مشهد و در حرم امام رضا(ع) هستم و از طریق دوستم متوجه شدم که رتبه هشت کنکور شدم و از خوشحالی نمی‌دانستم باید چه کار کنم قبل از تماس دوستم رفتم پشت پنجره فولاد و یک گره بستم اما وقتی خبر را شنیدم بلافاصله خود را به پنجره فولاد رسانده و گره را باز کردم.

وی با بیان اینکه من عدد هشت را به نیت امام رضا(ع) دوست داشتم اظهار داشت: امام رضا بالاخره حاجت مرا اجابت کرد و رتبه هشت کنکور را نصیبم کرد.