طلب سه میلیارد تومانی شهرداری بیرجند در بخش عوارض خودرویی سرپرست شهرداری بیرجند خبر داد:

طلب سه میلیارد تومانی شهرداری بیرجند در بخش عوارض خودرویی

سرپرست شهرداری بیرجند گفت: براساس برآوردهای انجام شده، شهرداری بالغ بر سه میلیارد تومان در بخش عوارض خودرویی طلبکار است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، ، حسن خانزاد، امروز(۱۵ مهرماه)، در جلسه شورای شهر بیرجند با بیان اینکه هر چند این رقم آماری است چرا که عوارض خودرو در همه جای کشور قابل پرداخت است، اظهار کرد: همچنین در حال حاضر شهرداری بالغ بر هشت میلیارد تومان از ادارات و ارگان‌های دولتی طلب دارد .

وی افزود: در بحث روند کار شهرداری، شهردار به عنوان یک شخصیت حقوقی بوده که وظایف خود را زیر نظر شورای شهر انجام می‌دهد .

سرپرست شهرداری بیرجند به بهسازی میدان آزادی بیرجند به عنوان میدان ورودی شهر اشاره کرد و ادامه داد: در کنار این اقدامات، در راستای ایجاد نشاط در بین شهروندان برخی از کارها انجام شد تا شهروندان احساس کنند شهر زنده است و به فعالیت خود ادامه می‌دهد .

خانزاد با بیان اینکه علاوه بر این با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید برخی از فعالیت‌ها لازم بود در سطح شهر انجام شود، تصریح کرد: اقداماتی از جمله خط‌کشی معابر، محل‌های عبور عابر پیاده در مسیرهای منتهی به مدارس و غیره جزء وظایف عادی شهرداری بوده که به دلیل نیاز شهروندان انجام شد .

وی با بیان اینکه در کنار این اقدامات با توجه به ماه محرم و سال تحصیلی جدید، برخی از المان‌های سطح شهر با امکانات خود شهرداری بازسازی و تکمیل شد، افزود: در طول این مدت تلاش شده که شهرداری کماکان فعالیت‌های عمرانی و خدماتی خود را با قوت و تلاش بیشتر ادامه دهد .

سرپرست شهرداری بیرجند با تأکید بر اینکه حرکت شهرداری قائم به شخص نیست و با سرپرست نیز روند و حرکت خود را داشادامه داده است، اظهار کرد: با این وجود به طور حتم با حضور شهردار، کارها طبق روال بهتری انجام می‌شود .

خانزاد بیان کرد: با وجود تمام این مسائل سرپرست نیز هیچ محدودیت قانونی برای انجام وظایف خود ندارد و تاکنون نیز هیچ مراجعه‌ای بدون پاسخ نمانده است .

وی از بدهی ۳۱ میلیارد تومانی شهرداری خبر داد و افزود: ۲۰ میلیارد تومان از این بدهی مربوط به پیمانکاران، بازار و پرسنل  و ۱۱ میلیارد تومان نیز مربوط به موارد تملکی است .

سرپرست شهرداری بیرجند ادامه داد: همچنین میزان بدهی شهروندان به شهرداری سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است .

خانزاد یادآور شد: امیدواریم تا پایان سال شهروندان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند چرا که شهرداری به صورت درآمد هزینه‌ای اداره می‌شود .