طرح پرداخت وام کم بهره برای ایجاد اشتغال زنان روستایی؛

طرح پرداخت وام کم بهره برای ایجاد اشتغال زنان روستایی؛

نفیسه نخعی روزشنبه در بازدید از روستای هدف گردشگری دهسلم نهبندان و طرح های اشتغالزایی زنان روستا، به اجرایی شدن طرح شناسایی روستاهای دارای ظرفیت اشتغال برای بانوان اشاره کرد و افزود: در گام نخست از هر شهرستان یک روستا به عنوان پایلوت(نمونه آزمایشی) انتخاب می شود .
خراسان جنوبی، ۱۱ شهرستان دارد، جمعیت استان ۷۶۹هزار نفر است که ۵۹درصد آن در ۲۷شهر و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
وی هدف از اجرای طرح یاد شده را شناسایی زمینه اجرای طرح های اشتغالزایی ویژه زنان روستایی و فراهم کردن زیرساخت های ایجاد اشتغال به صورت حرفه ای عنوان کرد و یادآور شد : در آینده ای نزدیک این طرح در تمام روستاهای دارای ظرفیت اشتغالزایی اجرا و در تمام روستاهای استان تعمیم خواهد یافت .
نخعی مزایای این طرح را با توجه به نگاه ویژه دولت به نقاط روستایی، تثبیت جمعیت و میل به زندگی در مناطق روستایی عنوان کرد و گفت : برای رونق تولید و در راستای تحقق برنامه ‌های اقتصاد مقاومتی و بر اساس تفاهم نامه های صورت گرفته میان دفتر امور روستایی بانک عامل ( سینا ) و صندوق کارآفرینی تسهیلات بانکی با بهره تک رقمی برای ایجاد و توسعه طرح های تولیدی روستایی و در مناطق محروم پرداخت می‌شود.
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اظهار کرد: طبق توافق صورت گرفته به طرح های خود اشتغال زایی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال، طرح های کار آفرینی ۳۰۰ میلیون ریال و طرح های دارای قابلیت پشتیبانی یک میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود .