طرح نظام نوین ترویج باعث آشتی بین کشاورزان با بدنه دولتی شد معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

طرح نظام نوین ترویج باعث آشتی بین کشاورزان با بدنه دولتی شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی

معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: اجرای طرح نظام نوین ترویج باعث افزایش میزان ارتباط کشاورزان با بدنه دولت شد که در نهایت ارتباطی که بین کشاورزان و جهادکشاورزی قطع شده بود برقرار شد.

کاظم خاوازی صبح امروز (۲۶ تیر ماه) در حاشیه جلسه مروجان مسئول پهنه سازمان جهاد کشاورزی استان در جمع خبرنگاران گفت: طرح مروجان مسئول پهنه به نام طرح نظام نوین ترویج در کشور مرسوم است .

وی با اشاره به اینکه این طرح دارای مزیت‌‌های بسیاری است، ادامه داد: با توجه به اینکه نقطه اتصال ما با بهره‌برداران بخش کشاورزی کاملا قطع شده بود و تعداد افرادی که با بهره‌برداران در ارتباط بودند بسیار کم بود این طرح باعث افزایش ارتباط بهره‌برداران با جهادکشاورزی شد .

معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: درگذشته به ازای هر ۳۵۰۰ نفر یک کارشناس برای پاسخگویی به مسائل بهره‌برداران داشتیم و بعد از تزریق نیروهای جوان به مراکز جهادکشاورزی، نسبت کارشناسان پاسخگو به مسائل کشاورزی و تعداد کشاورزان متناسب شد به طوری که  در حال حاضر به ازای هر ۶۰۰ نفر یک مروج وجود دارد و این باعث آشتی بین کشاورزان با بدنه دولتی شد .

خاوازی تصریح کرد: با توجه به تعداد کم افرادی که در مراکز جهادکشاورزی بودند شناخت از منطقه کمتر بود و زمانی که شناخت کمتر باشد برنامه‌ریزی جامعی انجام نمی‌شود، اما الان با تزریق نیروهای جوان شناخت هر منطقه و در نهایت برنامه‌ریزی صحیح انجام می‌شود .

وی ادامه داد: با حضور مروجان مسئول پهنه شناخت و تسلط کامل در پهنه وجود دارد و تولید نیز باید افزایش و پایدار باشد .

معاون ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: برای هر کدام از مراکز جهاد کشاورزی متناسب با ظرفیت پهنه یک محقق درنظر گرفته شده، تا نیازهای واقعی عرصه‌ها شناسایی شوند .

خاوازی با اشاره به اینکه طرح نظام نوین ترویج از شهریور ماه ۹۴ به صورت پایلوت در چهار استان اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و گلستان شروع و بعد ۸ استان دیگر به این طرح پیوستند، افزود: بعد از گذشت ۱۰ ماه از اجرای طرح، مهر ماه سال ۹۵ این طرح به همه استان‌ها ابلاغ شد و بسیاری از استان‌ها از قبیل خراسان‌جنوبی از همان ابتدا به صورت جدی کار را آغاز کردند .

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خراسان‌جنوبی یکی از استان‌‌های خوب در طرح نظام نوین ترویج است .

انتهای پیام