طرح مهارت‌آموزی درمحیط کار واقعی اشتغال پایدار فراهم می‌کند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی:

طرح مهارت‌آموزی درمحیط کار واقعی اشتغال پایدار فراهم می‌کند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: در طرح مهارت‌آموزی درمحیط کار واقعی، به کارآموزان، آموزش‌های مرتبط شغلی ارائه می‌شود و این موضوع باعث ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حسین خوش‌آیند، روز گذشته۲ مرداد، در مراسم بازدید از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خوسف و تقدیر از کارآموختگان اشتغال‌یافته این مرکز، از ابلاغ دو طرح جدید در راستای ایجاد اشتغال خبر داد و اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها، طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی است که در طرح جدید کار‌آموزی در محیط کار بر مبنای شایستگی‌های شغلی است.

وی افزود: در این راستا باید امسال ۵۶۰ نفر با این شیوه از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شوند، که تا کنون در چهار ماهه امسال  ۱۷۵ نفر در غالب این طرح  در واحد‌های صنفی مشغول به دریافت آموزش‌های مورد نیاز هستند.

وی همچنین اجرای طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی را یکی دیگر از طرح‌های سال جاری عنوان کرد و اظهار کرد: ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش‌آموختگان، ارتقاء اخلاق و صلاحیت حرفه‌ای دانش‌آموختگان و افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش‌آموختگان از جمله اهداف این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی‌ بیان کرد: اشتغال یک موضوع فرابخشی است بنابراین همه ما به عنوان دستگاه‌های متولی در موضوع اشتغال وظیفه داریم در راستای رفع معضل بیکاری تلاش کنیم.

خوش‌آیند با بیان اینکه در حال حاضر افراد بیکار و یا دانشگاهی با نداشتن مهارت رو به‌رو هستند، افزود: بنابراین ما باید افراد را به سمت مهارت‌آموزی سوق دهیم.

وی با بیان اینکه باید آموزش فنی و حرفه‌ای حمایت شود تا بتوانیم در راستای اشتغال جوانان بهتر گام برداریم، تصریح کرد: امید است در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، زمینه شغلی برای همه افراد بیکار را در سطح استان ایجاد کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی‌ بیان کرد: مهم‌ترین رسالت فنی و حرفه‌ای، بر اساس قانون، مهارت‌آموزی برای افراد فاقد مهارت و افراد شاغلی است که درصدد ارتقاء مهارت هستند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در این راستا اقدامات خوبی در سطح استان شکل گرفته است و توانستیم ۳ میلیون و ۸۶۷ هزار نفر ساعت در سطح استان و ۲۸۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در شهرستان خوسف اجرایی کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی‌ اظهار کرد: در بحث اشتغال که مهم‌ترین نیاز جوانان و دغدغه خانواده‌ها است باید عناصر زیادی کنار هم قرار گیرند تا یک شغل ایجاد شود و یکی از این عناصر بحث مهارت‌آموزی است.

خوش‌آیند با اشاره به سیاست‌های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، ادامه داد: با ارائه آموزش‌های الکترونیکی و مجازی ضمن ارتقاء کیفیت آموزش‌های مهارتی، بهره‌مندی افراد در هر مکان و هر زمان از این  آموزش‌ها فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه سیاست ما این است که آموزش‌های خود را به سمت روستاها سوق دهیم، یادآور شد: در این راستا در چهار ماهه نخست امسال شاهد افزایش عملکرد آموزش روستاییان به نسبت مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.