طرح مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در استان خراسان جنوبی اجرا می‌شود؛ رئیس نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن خراسان جنوبی:

طرح مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در استان خراسان جنوبی اجرا می‌شود؛

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی با بیان اینکه با همکاری خوب اتحادیه‌های صنفی در برخی کالاها از جمله میوه و باطری قاچاق نداشته‌ایم گفت: در ۶ ماه دوم امسال طرح مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور هدف‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی تهوری در کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیرجند اظهار داشت: مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از تکالیف معین شده در قانون برای سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

وی با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت در کنار دیگر فعالیت‌های خود بر موضوع مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه توجه دارد افزود: در بیرجند بهترین شرایط در زمینه مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این مدت در برخی از گروه‌های کالایی از جمله میوه و باطری قاچاق نداشته‌ایم همچین تعداد گشت‌های مشترک و بازرسی‌ها در حوزه کالاهای سلامت محور تشدید شده که در این زمینه کشفیات خوبی را شاهد بودیم.

تهوری با بیان اینکه در ۶ ماه دوم امسال طرح مبارزه با قاچاق در کالاهای سلامت محور هدف گذاری شده است افزود: سامانه جامع انبارها در این راستا بخش افراد حقیقی مشکلی وجود ندارد و افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه مرتبط نسبت به اخذ کد محل خود اقدام کنند.

فرماندار شهرستان بیرجند نیز در این جلسه اظهار داشت: هر چند مبارزه با قاچاق کالا جزو وظایف شهرداری‌ها نیست اما نظارت بر مکان‌هایی مانند چهارشنبه بازار بیرجند بر عهده شهرداری است.

علی ناصری با بیان اینکه باید در چهارشنبه بازار از عرضه کالای قاچاق جلوگیری شود افزود: برای مدیریت بهتر چهارشنبه بازار لازم است شهرداری بیرجند مشخصات عرضه کنندگان کالاها در این محل را مستندسازی کند تا این افراد قابل شناسایی باشند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید در پایان هر ماه گزارشات دستگاه‌های اجرایی ارایه شود تا وضعیت شهرستان بیرجند در زمینه کالاهای قاچاق مشخص شود، افزود: همه دستگاه‌های عضو کمیسیون باید در سامانه جامع انبارها عضو شوند تا برای مابقی دستگاه‌ها و اصناف فرهنگ سازی شود.