طرح احداث تصفیه خانه در شهرک صنعتی فردوس در دستور کار قرار گیرد؛ معاون مزیر صنعت، معدن و تجارت:

طرح احداث تصفیه خانه در شهرک صنعتی فردوس در دستور کار قرار گیرد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گعلی یزدانی در بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی فردوس در جمع صنعتگران این شهرستان افزود: برخی از قوانین واقعا سخت گیرانه است و مشکلاتی برای صنعت گران و تولید کنندگان ایجاد می کند و در برخی شهرستان ها نیز مسئولان خیلی سخت گیری می کنند.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، از طرح های جدید سرمایه گذاری خبر داد و افزود: در حوزه صنایع کوچک ۲۰۰ طرح و در حوزه صنعت و معدن ۲۱۰ طرح دارای اولویت سرمایه گذاری اعلام شده و هدف دولت حمایت از صنایع کوچک زودبازده است.
وی تصریح کرد: خراسان جنوبی در حوزه معدن از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار و از استان های مهم در حوزه معدن و صنایع معدنی است و با وجود کم آبی، معدن یکی از حوزه های قابل سرمایه گذاری در این استان است.
یزدانی یادآور شد: تاکنون از ۵۲۳ شهرک صنعتی در سطح کشور بازدید کردیم و با تولیدکنندگان نشست هایی داشته ایم و مطالبی که توسط تولیدکنندگان مطرح می شود را به وزارتخانه منتقل و مورد بررسی قرار می گیرد.
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه تولید مورد بی مهری قرار گرفته است، گفت: باید قانون معافیت ۱۰ ساله مالیاتی در شهرک صنعتی فردوس اجرایی شود چرا که مالیات های سنگین، همه تولیدکنندگان را ناراضی و مشکلات زیادی از جمله بیکاری را ایجاد کرده است.
محمدرضا امیرحسنخانی، تصریح کرد: خراسان جنوبی تنها استانی است که توانسته ایم مالیات ها را کاهش دهیم در حالی که در تمام استان ها افزایش یافته است.
وی یادآور شد: باید از بودجه های ملی، اعتباراتی برای حمایت از واحدهای تولیدی در نظر گرفته شود تا تولیدکنندگان بدون دغدغه و بدون پرداخت مالیات های سنگین، چرخ تولید را به حرکت درآورند.
فرماندار فردوس نیز خواستار توجه بیشتر به شهرهای کوچک و مناطق کم برخوردار شد و گفت: با حمایت از واحدهای تولیدی از مهاجرت و کاهش جمعیت شهرهای کوچک نیز جلوگیری می شود.
مهدی ابراهیمی، سرمایه گذاری در شهرهای کوچک را علاوه بر تولید و کمک به اقتصاد نوعی سرمایه گذاری امنیتی نیز دانست و افزود: سرمایه گذاران در شهرهای محروم باید مورد حمایت جدی دولت قرار گیرند.
در این جلسه که در محل کارخانه فراز پلیمر شهرستان فردوس برگزار شد، صنعت گران و معدن کاران شهرستان به بیان مشکلات واحدهای تولیدی خود از جمله اخذ مالیات های سنگین و مالیات بر ارزش افزوده، مشکلات گمرک برای صادرات، مشکلات نظام بانکی و نرخ بالای تسهیلات بانکی پرداختند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران همچنین از کارخانه نساجی و کارخانه افشره ساز شهرستان فردوس بازدید کرد.فت: طرح احداث تصفیه خانه، اجرای آسفالت و تامین روشنایی معابر در شهرک صنعتی شهرستان فردوس باید در دستور کار قرار گیرد.