ضرورت حل مشکل سیگنال رسانی‌ شبکه دیجال صدا و سیما در ماطق مختلف استان؛

ضرورت حل مشکل سیگنال رسانی‌ شبکه دیجال صدا و سیما در ماطق مختلف استان؛

مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان‌جنوبی گفت: باید سیگنال رسانی‌ها در استان آسیب‌شناسی شده و مشکل دریافت سیگنال در شهرستان‌های استان رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علیرضا آیینه‌دار، ، در دیدار با اعضای شورای شهر سرایان اظهار کرد: در اولین فرصت از فرستنده‌های منطقه بازدید فنی به عمل خواهد آمد.

وی با بیان اینکه در اولین فرصت تیم کارشناسی مرکز از فرستنده‌های شهرستان سرایان بازدید و بررسی فنی دقیقی از فرستنده‌ها انجام خواهد داد، افزود: صدا و سیمای استان از بیان انتقادات و پیشنهادات در حوزه صدا وسیما استقبال می‌کند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شهرستان سرایان از شهرهای مهم و مطرح استان و از فرهنگ غنی برخوردار است، تصریح کرد: در رسانه استانی در آینده برای این شهرستان برنامه‌هایی به منظور معرفی بیشتر آن در نظر گرفته خواهد شد.

آیینه‌دار با اشاره به اینکه باید سیگنال رسانی‌ها در استان آسیب‌شناسی شود، افزود: امیدواریم ارزیابی‌های دقیقی از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از فرستنده‌های منطقه صورت گیرد تا بتوان به صورت عملیاتی رفع مشکل کرد.

وی با بیان اینکه انتظار داریم تا شوراهای شهر به عنوان نماینده مردم در ارتقاء و اصلاح فرهنگ شهروندی مرکز صداو سیمای استان را یاری کنند، اظهار کرد: روستاها و شهرستان‌های استان در اولویت تقویت فرستنده‌ها قرار دارند و هر شهر یا شهرستانی باید به اندازه پتانسیل خود از حوزه‌های صدا، سیما و خبر سهم داشته باشد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان‌جنوبی بیان کرد: پراکندگی شهرستان‌های استان سبب شده تا کار سیگنال‌رسانی در استان با مشکل روبرو بوده و برای بهتر شدن شرایط نیازمند کمک فرمانداری شهرستان برای ایجاد و یا تقویت فرستنده جدید هستیم.

سیف‌الهی، عضو شورای شهر سرایان نیز در این جلسه با بیان اینکه برخی از ایستگاه‌های دیجیتال در شهر سرایان به تازگی تقویت شده است، افزود: در برخی از مواقع و در بعضی از مناطق سرایان، مردم در دریافت شبکه‌های دیجیتال با مشکل مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مردم برخی از تصاویر را به صورت آنالوگ دریافت می‌کنند که باید به دیجیتال تبدیل شود، یادآور شد: برای دریافت صدا و تصویر در بخشی از سرایان دچار مشکل هستیم.