ضرورت استفاده از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در نیروگاه طبس؛ استاندار خراسان جنوبی:

ضرورت استفاده از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در نیروگاه طبس؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، سیدعلی اکبر پرویزی روز سه شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی معدن زغالسنگ نیروگاه زغالسنگ سوز طبس افزود: سال گذشته و امسال دو جلسه با وزارت نیرو در موضوع نیروگاه با شرکت توانیر و مجموعه وزارت نیرو برگزار شد.
وی ادامه داد: بخشی از دلایل تاخیر این پروژه مخالفت های وزارت نیرو و بخشی از آن مربوط به تحریم ها و فضای عمومی کشور با جامعه جهانی که بسیاری از پروژه ها را به تاخیر انداخت.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: استفاده از زغالسنگ در دنیا سابقه طولانی دارد اما تولید انرژی از زغالسنگ در ایران کار جدیدی است و هنوز برای برخی هضم نشده است.
وی افزود: با جلسات انجام شده، وزارت نیرو مصمم است که این پروژه را انجام دهد و آثار فعالیت هایش شاهد هستند که تحرکی صورت گرفته است.
پرویزی بیان کرد: هیات مدیره مجموعه نیروگاه حرارتی طبس باید تلاش بیشتری کنند که در مسئولین عالی کشور ایجاد امیدواری کنند و ما نیز بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم و پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: از طرفی حتما مجموعه صنعت و معدن و سازمان زمین شناسی اگر نیاز است کاری انجام دهند از قبیل مطالعاتی که صورت گرفته و سایر موارد را در اختیار مجموعه قرار دهد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که ماده اولیه مورد نیاز نیروگاه زغالسنگ است پیشبرد پروژه همزمان با پیگیری و تامین مواد اولیه آن را ضروری دانست.
وی در خصوص تولید زغال گفت: شرکت زغالسنگ طبس با سابقه طولانی که دارد تاکنون حدود ۶۰۰ هزار تن تولید داشته و قرار است خط جدیدی به آن اضافه شود که به یک میلیون تن یا ۸۰۰ هزار تن برسد.
پرویزی اظهار کرد: نیروگاه حرارتی طبس سرمایه گذاری و اشتغالزایی فراوانی به همراه خواهد داشت و مسئولان شهرستان، مدیران شرکت توانیر و وزارت نیرو و همه عوامل حامی و پشتیبان این طرح هستند و ما هم در استان کمک کنیم.