صنایع دستی خراسان جنوبی در سبد سوغات زائران مشهد قرار می‌گیرد؛

صنایع دستی خراسان جنوبی در سبد سوغات زائران مشهد قرار می‌گیرد؛

استاندار خراسان جنوبی گفت: قراردادهایی با هتل‎های مشهد برای معرفی صنایع دستی استان خراسان جنوبی در قالب نمایشگاه کوچک منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق،  محمدمهدی مروج‌الشریعه در آیین تقدیر از صادرکنندگان نمونه خراسان جنوبی اظهار داشت: دستگاه‌هایی که در زمینه صادرات نقش واسطه‌گری، تسهیل و بین‌بخشی دارند نباید برای صدور مجوزها وقت مردم را بگیرند.

وی با بیان اینکه اگر امروز دستگاه‌ها برای رفع مشکلات مردم تسهیل‌گری نکند، باید دستگاه امنیتی در کف جامعه مباحث امنیتی را دنبال کند افزود: در حوزه اقتصاد وظیفه داریم حرکات را به‌خوبی تحلیل کرده و آنچه را حق است به مردم برگردانیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: تولیدکنندگانی که با شرایط سخت اقتصادی بتوانند در بازارهای بین‌المللی رقابت کنند کار بزرگی انجام می‌دهند و سیستم‌های بانکی، مدیران اقتصادی و تأمین اجتماعی باید در خدمت صادرات قرار گیرد.

مروج‌الشریعه با ابراز اینکه دستگاه‌های متولی در بخش اقتصادی نقشی جز تسهیل‌گری ندارند افزود: خراسان جنوبی ظرفیت زیادی دارد اما در برخی از حوزه‌های زیرساخت در استان نیازمند کمک هستیم.

وی گفت: مزیت‌های خراسان جنوبی باید در قالب استارتاپ‌های ویژه دیده شود و تولیدکنندگان صنایع دستی استان که نیازمند یک نگاه محبت‌آمیز هستند در ریل صادرات قرار گیرند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه صنایع دستی در استان خراسان جنوبی یک ویژگی خاص داشته که درجه ممتازی داشته و باید به آن پرداخته شود افزود: در تلاش هستیم تا تولیدات صنایع دستی استان خراسان جنوبی در سبد سوغات زائران مشهد مقدس قرار گیرد.

مروج‌الشریعه گفت: صدای مردم مطالبه‌گری حق است و مدیرانی که می‌توانند کاری برای مردم انجام دهند قانون را به‌صورت منعطف نگاه کنند چون روح قانون خدمت به مردم است و خوشبختانه در خراسان جنوبی به‌ برکت حضور نیروهای انتظامی اغتشاشی را شاهد نبودیم.