صنایع تبدیلی فولاد فرصت بزرگ شهرستان قائن برای جذب سرمایه‌گذار است

صنایع تبدیلی فولاد فرصت بزرگ شهرستان قائن برای جذب سرمایه‌گذار است

فرماندار قائن با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در قائن بحث صنایع تبدیلی فولاد است گفت: فولاد ۳۰ تا ۴۰ صنعت زیر دستی دارد که فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی بهمن کهن‌ترابی فرماندار قائن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در فرمانداری واحدی به نام اشتغال و سرمایه گذاری راه‌اندازی کرده‌ایم که علاقمندان به سرمایه‌گذاری با مراجعه به این واحد می‌توانند از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان مطلع شوند.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان قائن  بحث محصولات کشاورزی استراتژیک چون زرشک و زعفران است که البته اقداماتی نیز در این زمینه شده و اکنون در بحث بسته‌بندی و فراوری این محصولات باید کار شود.

کهن‌ترابی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در قائن بحث صنایع تبدیلی فولاد است که از این فرصت نیز می‌توان استفاده و سرمایه‌گذار جذب کرد، ادامه داد: فولاد ۳۰ تا ۴۰ صنعت زیردستی دارد که فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه در مجتمع گلخانه خضری، مجموعه‌ای از گلخانه ها در کنار هم قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: قصد داریم شهرک گلخانه را در شهرستان خضری دایر کنیم، چرا که خضری قطب کشاوری شهرستان است.

فرماندار قائن با اشاره به ظرفیت صنایع دستی برای ایجاد اشتغال و آموزش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، بیان کرد: به زودی بازاچه صنایع دستی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی در شهرستان خضری افتتاح می‌شود که برای این امر ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

کهن‌ترابی یادآور شد: جاجیم بافی، سفره آردی، حوله‌بافی و سفالگری از جمله صنایع دستی قائن است که می‌تواند در بحث اشتغال مورد توجه قرار گیرد.