صادرکنندگان نمونه خراسان‌جنوبی تقدیر می‌شوند

صادرکنندگان نمونه خراسان‌جنوبی تقدیر می‌شوند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: آئین بزرگداشت روز صادرات استان هفته آینده برگزار و از ۱۲ صادر کننده نمونه استان با حضور معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه و تجارت ایران و استاندار خراسان جنوبی تقدیر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از  ایسنا منطقه خراسان جنوبی داود شهرکی اظهارکرد:این مراسم بمنظور گسترش فرهنگ تولید بر مبنای صادرات و برونگرایی اقتصاد استان همه ساله برگزار تا ضمن اطلاع رسانی سیاستها و برنامه‌های اجرایی استان وکشور، بیان دیدگاهها و نقطه نظرات مدیران ، و فعالان عرصه صادرات برای ارتقا سهم صادرات و جایگاه خراسان‌جنوبی با سایر استانها مورد بررسی قرار گیرد.

شهرکی افزود: در این مراسم از ۱۱ نفر صادرکننده برگزیده استانی که حائز بالاترین امتیازدر مورد شاخص‌های مربوطه شده‌اند و یک صادرکننده نمونه ملی سال گذشته که در همایش کشوری امسال به عنوان صادر کننده برتر ملی انتخاب شده و تندیس و نشان صادر کننده برتر ملی را نیز دریافت کرده با اهدائ لوح تقدیر وتندیس تجلیل بعمل خواهد آمد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی تصریح کرد: همچنین در این مراسم از برگزیدگان جشنواره برترین طرح سوغات بر پایه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی استان و مدیران دستگاه اجرایی پیشرو در ارائه خدمات به صادرکنندگان استان توسط مقامات کشوری و استانی تقدیر خواهد شد.

وی درآمد ارزی حاصل از صادرات در سال گذشته و رشد ارزش صادرات در چند سال اخیر، دارا بودن واحد درجه‌بندی فرآوری و بسته‌بندی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی، حضور در نمایشگاههای معتبر خارجی، ثبت برند محصول در بازار هدف، عضویت در بانک اطلاعات صادرکنندگان و عضویت در تشکل‌های صادراتی را از ملاک‌های ارزیابی و انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی عنوان کرد.

شهرکی گستردگی بازارهای هدف در سال گذشته، حفظ و ماندگاری در بازار طی سال‌های اخیر و همچنین نفوذ در بازارهای جدید را از دیگر ملاک‌های انتخاب صادرکننده نمونه در استان برشمرد.

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت خراسان جنوبی تصریح کرد: نحوه و میزان تبلیغات، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و هیئت‌های تجاری، انجام تبلیغات مؤثر در خارج از کشور و کشورهای هدف و داشتن نمایندگی در این کشورها نیز از دیگر معیارها برای انتخاب صادرکنندگان نمونه بوده است.

وی یادآور شد: مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان خراسان جنوبی در روز دو شنبه ۴ دی ماه جاری ساعت ۹صبح در محل سالن همایش های بانک ملی (واقع در میدان شهدا) با حضور مقامات کشوری واستانی، تجار وبازرگانان ،صنعت گران و سایر فعالان اقتصادی برگزار خواهد شد.