صادرات تولیدات آبزیان خراسان جنوبی به خوزستان؛

صادرات تولیدات آبزیان خراسان جنوبی به خوزستان؛

هاشم ولی‌پورمطلق پیش از ظهر امروز در جمع کارکنان سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: به منظور جلوگیری از ورود آفات و بیماری‌های قرنطینه‌ای، حراست از پوشش گیاهی استان و به منظور پرهیز از خطرات برای مصرف کنندگان، میوه‌های قاچاق در خراسان جنوبی امحاء شد.

وی افزود: از ابتدای امسال تا خردادماه بیش از ۵ هزار و ۷۴۴ کیلوگرم محموله انبه قاچاق در استان خراسان جنوبی کشف و ضبط شده و این میوه‌های قاچاق توسط بخش قرنطینه‌ای مدیریت حفظ و نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با همکاری اداره جمع‌‍آوری و فروش اموال تملیکی استان و نیروهای انتظامی ضبط و معدوم شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: میوه‌های قاچاق بدون داشتن گواهی بهداشت گیاهی و عدم رعایت قوانین قرنطینه‌ای نباتی وارد کشور می‌شوند.

ولی‌پورمطلق با اشاره به تولید ماهی در خراسان جنوبی افزود: ۱۶۵ تن ماهی گرمابی و سردآبی از آغاز امسال در خراسان جنوبی تولید شد. امسال ۲۵۰ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی یارانه‌ای بین بهره‌برداران دارای مجوز از شیلات خراسان جنوبی توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در استان خراسان جنوبی ۷۴۴ استخر ماهی گرمابی و ۷۷ استخر ماهی سردآبی پرورش داده می‌شود که ماهی گرمابی تولید شده در خراسان جنوبی علاوه بر مصرف در داخل استان به دیگر استان‌های همجوار و خوزستان ارسال می‌شود.

ولی‌پورمطلق افزود: از ۱۵۶ تن ماهی تولید شده در استان ۱۵۰ تن انواع ماهی گرمابی و ۱۵ تن ماهی سردآبی است که ماهی‌های گرمابی از نوع کپور، آمور و سردابی از نوع قزل آلا است.