شکستن کمر کرونا با اعمال محدودیت ها نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بیرجند:

شکستن کمر کرونا با اعمال محدودیت ها


نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بیرجند گفت: با اعمال محدودیت ها می توانیم کمر رشد کرونا را بشکنیم.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ قاضی زاده هاشمی با بیان این مطلب در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان اظهار امیدواری کرد: با اعمال محدودیت ها طی دو هفته آینده می توانیم شاهد کاهش رشد سریع بیماری باشیم.
وی ضمن قدردانی از خدمات و تلاش های حوزه بهداشت و درمان، تصریح نمود: آمارهای افزایشی تعداد مبتلايان به بیماری به نسبت جمعیت استان قابل قبول نیست.
به گفته وی؛ مهمترین عامل این گستردگی شیوع و افزایش آمار مبتلایان، مربوط به دورهمی ها و رفت و آمدهای خانوادگی ناشی از جامعه سنتی این منطقه است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی متذکر شد: با توجه به روند رشد بیماری و جهش کرونا ویروس، احتمال می رود تا ۷-۸ ماه آینده همچنان با این شرایط مواجه باشیم.
قاضی زاده هاشمی گفت: چنانچه اقدامات انجام شده در سطح دنیا به نتیجه برسد و با واکسینه کردن ۲۰ تا ۳۰ درصد جامعه جهانی، زنجیره شیوع کرونا شکسته می شود.
وی ادامه داد: با لحاظ این موضوع و تا زمان به نتیجه رسیدن کارها، بهترین راهکار، پیشگیری از شیوع بیماری است.
به گفته وی؛ با عزمی عمومی می توانیم از گسترش بیماری جلوگیری کنیم و این ۷- ۸ ماه سخت پیش رو به خوبی پشت سر بگذاریم.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با مطلوب خواندن دو طرح عملیاتی که از هفته آینده اعمال می شود، اظهار داشت: اقتدار در اجرا، نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.
قاضی زاده هاشمی گفت: کرونا بر تمام حوزه ها تأثیر نامطلوبی گذاشته لذا کنترل این بیماری، وظیفه ای همگانی است.
وی تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی نیز، مساعدت های لازم را در این زمینه خواهد داشت.