شورای زکات روستایی در روستاهای درمیان تشکیل می شود فرماندار درمیان:

شورای زکات روستایی در روستاهای درمیان تشکیل می شود

فرماندار درمیان گفت: شورای زکات روستایی در روستاهای درمیان تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق محمد بشیری زاده در نشست ستاد احياي زكات شهرستان درمیان با بیان اینکه تاکنون در ۸ روستای شهرستان شورای زکات تشکیل شده است افزود: شوراهای زکات با همکاری ائمه جمعه،شوراهای اسلامی،دهیاران،معتمدین وخیرین در روستاهای شهرستان و هماهنگی بخشداران و کمیته امداد امام خمینی (ره) تشکیل می شود.
اين مسئول بر توسعه و ترويج فرهنگ زكات تاكيد كرد و افزود: همه بايد در اين زمينه تلاش كنيم تا فرهنگ زکات در جامعه هر چه بيشتر ترويج و نهادينه شود.
فرماندار درمیان با بيان اينکه در نيمه نخست سال جاري بيش از ۲۰ ميليون ريال زكات در درميان جمع‌آوري شده است گفت: به منظور اجرای طرح شجره طیبه ۱۹۶ اصله نهال پلاکوبی و به ستاد احیای زکات شهرستان اهدا شد.
بشیری زاده گفت:اگر پرداخت زکات با فرهنگسازي مناسب و ارائه راهکارهاي عملي به يک فرهنگ تبديل و اين امر مهم تحقق يابد ثروت ها تعديل ومفاسد مهار مي شود و فقر را که ريشه وقوع بسياري مفاسداجتماعي است مي خشكاند.
وی با بیان اینکه در جامعه اسلامی مسئولان باید پیشگام و الگوی مردم در اجرای فرائض دینی باشند افزود: ترويج فرهنگ انفاق و برادري در بين مردم از گام‌هاي است كه مانع بسياري معضلات اجتماعي از جمله تكدي‌گري‌ و آسيب‌هاي اجتماعي است.
فرماندار درمیان زكات را زمينه‌ساز رشد و شكوفايي مادي و معنوي جامعه دانست و افزود: همکاری و ارتباط مردم و مسئولان نقش موثري در كاهش مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي شهرستان دارد.
بشیری زاده تاکید کرد:با تلاش روحانيون و مبلغان ديني ، اطلاع رساني شرکتهاي تعاوني روستايي که با کشاورزان در ارتباطند کشاورزان به پرداخت زکات ترغيب و اجرای فريضه زکات در شهرستان ارتقا یابد.