شورای اداری بهزیستی قاین با حضور مدیرکل،معاونین و روسای ستادی اداره کل بهزیستی برگزار شد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی تاکید کرد:

شورای اداری بهزیستی قاین با حضور مدیرکل،معاونین و روسای ستادی اداره کل بهزیستی برگزار شد

مدیرکل،معاونین تخصصی و روسای ستادی بهزیستی استان در ادامه ی بازدیدهای شهرستانی در بهزیستی قاین حضور یافته و ضمن دیدار با فرماندار و امام جمعه شهرستان با خیرین و مسئولین موسسات خیریه سطح شهرستان در جلسه ی شورای اداری دیدار و گفت و گو نمودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی مدیرکل بهزیستی استان در شورای اداری شهرستان قاین، NGOها و مؤسسات خیریه را بازوی توانمند سازمان بهزیستی دانست و اظهار داشت: اگر این سازمان‌ها نباشند بهزیستی به تنهایی توانایی اداره امور را ندارد.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی ۹۵ درصد فعالیت‌های خود را به سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات خیریه واگذار کرده است، تصریح کرد: بیشتر فعالیت‌های این سازمان در زمینه نیروی انسانی و زیرساخت‌ها تجمیع شده و به دست خیرین و مردم انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اعلام کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین در اموری مانند فعالیت‌های پیگیرانه، طرح غربالگری، انجام مشاورات، نگهداری کودکان بی‌سرپرست، خدمات کانون ناشنوایان، ارائه خدمات به بیماران اعصاب و روان و سالمندان و همچنین مسکن معلولان فعالیت می‌کنند.

عرب‌نژاد بر لزوم ساماندهی حرکت‌های جمعی برای خدمت به این نهاد تأکید کرد و افزود: همچنین باید نسبت به مشارکت گروه‌های کوچک در این سازمان اقدام کنیم تا توان سازمان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه برخی از خیرین می‌گویند مشارکت‌های مردمی کاهش یافته، افزود: زمانی که مردم به باور خدمت رسیده باشند و درک کنند که کارشان عام‌‌‌‌‌المنفعه است نسبت به یک حرکت دسته جمعی اقدام می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی به بروز معلولیت‌ها در جامعه به‌ویژه در استان اشاره کرد و بیان داشت: بیشترین معلولیت‌ها معلولیت مادرزادی است از این‌رو خوب نیست با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد این چنین معلولیت‌هایی باشیم.

عرب‌نژاد متذکر شد: معلولیت‌های جسمی یا محصول دوران بارداری و یا آسیب‌های بعد از دوران بارداری است، به همین منظور افراد باید مشاوره‌های ژنتیکی را جدی بگیرد تا از این عارضه جلوگیری کنند.

وی بالا رفتن سن ازدواج را آفتی برای دختران و پسران دانست و بیان داشت: سن ازدواج تحت تأثیر یک باور اشتباه اجتماعی بالا رفته و لازم است حرکتی در بحث ازدواج انجام شود تا بستر آسیب‌های اجتماعی در جامعه جمع شود.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی باید برنامه‌ریز و سیاست‌گذار و ناظر بر کار موسسات خصوصی باشد و امور را به موسسات خیریه و مراکز خصوصی واگذار نماید، زیرا اعتقاد دولت و نظام بر این است که مردم از دولت موفق‌تر عمل می‌کنند چرا که هر جایی امور به خودشان واگذار شده کار بهتر انجام شده و هر جایی که دست ما بوده وضعیت تغییری نکرده است.