شهر اسدیه با ۶ المان نوروزی آماده استقبال از مسافران نوروز می شود؛

شهر اسدیه با ۶ المان نوروزی آماده استقبال از مسافران نوروز می شود؛

شهردار اسدیه گفت: ۶ المان و نماد نوروزی با بودجه ۳۰۰ میلیون ریال برای استقبال از سال نو و مسافران و گردشگران در این شهر نصب می شود.

رضا آدینه  افزود: هر ساله در آستانه نوروز شهر اسدیه با نمادهایی حاوی سفره هفت سین و حامل پیام های فرهنگی و هنری برگرفته از آداب و رسوم و سنن ایرانیان به ویژه خراسان جنوبی تزئین می شود.
وی بیان کرد: همچنین برنامه های مختلفی در حوزه های فضای سبز، زیباسازی و پاکسازی سطح شهر، حذف آلودگی بصری، رنگ آمیزی جداول، لکه گیری آسفالت، تعویض سطل های زباله و نورپردازی مناطق مختلف شهر برای ایام نوروز در حال انجام است.
وی فراهم کردن مقدمات نوروزی خوش و به یادماندنی برای شهروندان و مسافران در تعطیلات سال نو مهمترین اولویت شهرداری اسدیه دانست و افزود: تاکنون چهار تا کمیته زیباسازی و مناسب سازی در شهرداری برگزار شده است.
وی با بیان اینکه به دلیل گازرسانی به شهر اسدیه در سال جاری برخی از معابر سطح شهر کندکاری شده است، افزود: تا پایان سال جاری تمام معابر شهر اسدیه با بودجه ۵۰۰ میلیون ریال لکه گیری می شود.
وی عنوان کرد: در زمینه ساماندهی بوستان های سطح شهر ۲ مجموعه بازی به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال خریداری شده که طی یک هفته آینده نصب می شود.
وی با اشاره به اینکه برخی شهروندان حقوق شهروندی را رعایت نمی کنند از شهروندان خواست در حفظ فضای سبز کوشا باشند.
به گفته وی توسعه فضای سبز بدون مشارکت شهروندان امکانپذیر نیست، بدون مشارکت مردم هیچ اتفاقی در توسعه و احداث فضای سبز شهری اتفاق نمی افتد.
وی با اشاره به اهمیت نقش فضای سبز در سلامت روح و جسم شهروندان، اظهار کرد: فضای سبز در شهرها به عنوان ریه های تنفسی شهرنشینان به شمار می آید و به همین دلیل فقدان آن به معنی نبود سلامت و تندرستی در شهرها است.
شهر اسدیه دارای ۶ هزار نفر جمعیت است و در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.