شهردار یاسوج، شهردار بیرجند شد!/حواشی مراسم تودیع و معارفه شهرداران یاسوج/از تکه پرانی جاوید به شورای پنجم تا ارائه رقم عجیب بدهی شهرداری از زبان شهردار جدید؛

شهردار یاسوج، شهردار بیرجند شد!/حواشی مراسم تودیع و معارفه شهرداران یاسوج/از تکه پرانی جاوید به شورای پنجم تا ارائه رقم عجیب بدهی شهرداری از زبان شهردار جدید؛

شهردار جدید بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی در حالی از یاسوج به بیرجند آمده است که ظاهراً در مراسم تودیع وی حواشی بسیار زیادی بوده است. صرف اینکه جای این سوال از شورای شهر محترم بیرجند هست که چگونه ایشان را انتخاب کرده اند، صرفا به گزایش پایگاه خبری بویر نیوز در مورد حواشی خداحافظی شهردار آن شهر در هفته گذشته میپردازیم،

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از بویر نیوز،  مراسم تودیع و معارفه شهرداران سابق و جدید یاسوج در سالن حکیم جرجانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

سرانجام با انتخاب شورای شهر و رای مثبت ۶ نفر از اعضا و تایید وزیر کشور، امروز دکتر نستهن مقدم شهردار یاسوج شد.

مراسم همانطور که پیش بینی میشد شلوغ بود، عده زیادی در بیرون از سالن برای خوشامد به مردم و مسئولان صف کشیده بودند.

سالن بزرگ جرجانی مملو از جمعیت بود، از مسئولان گرفته تا سیاسیون،  مردم شهر و فامیل ها و آشنایان شهرداران قدیم و جدید، عده زیادی در سالن ایستاده نظاره گر مراسم بودند.

مراسم تقریبا ساعت ۱۰:۱۰ با تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که روزهای گذشته خودش از ورود برخی مدیران به علت تاخیر ممانعت کرد، جزو افرادی بود که با تاخیر حدود ۲۵ دقیقه ای وارد سالن شد.

در بخشی از مراسم، مجری به جاوید زمان ۱۰ دقیقه ای سخنرانی را تذکر داد که با واکنش شهردار سابق روبرو شد، جاوید خطاب به مجری گفت : چطور برای ارائه عملکرد  ۴ ساله ما ۱۰ دقیقه وقت گذاشتید  برای فرماندار هم ۱۰ دقیقه!

تشویق جاوید هم در ابتدای سخنرانی و هم تشویق ادامه دار در انتهایی سخنرانی به گونه ای بود که مجری را وادار به تذکر به حضار برای حفظ حرمت ایام حزن و اندوه و همراهی و تشویق با صلوات نمود.

جاوید در بخشی از سخنانش از عوام فریبی شورای پنجم گفت، و تلویحا اینکه لیست ۵۰ نفره ای که برای تصدی شهرداری صحبت شد و رزومه ها هم بررسی شد را خلاف واقعیت دانست و گفت: کدام صحبت کدام رزومه، مردم فکر میکنند واقعیت دارد!

سالن مملو از جمعیت بود،  در کناره ها و ته سالن افراد زیادی مراسم را ایستاده نظاره گر بودند.

جاوید بدهی شهرداری را به خصوص در مورد پروژه ها صفر اعلام کرد و خواستار تحویل و تحول دقیق امورات شهرداری در همه ابعاد شد، اما نستهن مقدم شهردار جدید یاسوج گفت: به نظر من هم باید همه موارد دقیق صورتجلسه و تحویل و تحول شود البته این را هم بگویم که بدهی شهرداری را ۷۷ میلیارد تومان به بنده اعلام کرد.

شهردار جدید آنطور که در سخنانش پیدا بود به مردم و عدالت محوری اهمیت زیادی می دهد، نشانی از وابستگی و دلبستگی به فرد یا حزب یا جناح در سخنانش نبود، تکیه کلام کلیدی اش “مردم” و “عدالت” بود.

بویر نیور گفته است که” مردم امروز شاهد تغییر بودند و امید دارند از پس این تغییرات روند رو به جلو و آینده بهتر از گذشته را شاهد باشند، مردم آمدند و بدون ریا و خواسته ای مسئولان را بدرقه کردند، حالا نوبتی هم باشد نوبت مسئولان است که عملا نشان دهند آمده اند تا “از مردم و برای مردم” باشند.”