شرکت ۳۰۸ نفر در مرحله استانی ششمین دوره مسابقات دادرس خراسان جنوبی

شرکت ۳۰۸ نفر در مرحله استانی ششمین دوره مسابقات دادرس خراسان جنوبی

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری ششمین مرحله استانی مسابقات دادرس با شرکت ۳۰۸ دانش آموز در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق   محمدرحیم شهریاری، امروز(۲۱ تیر)، در حاشیه برگزاری مسابقات طرح دادرس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ششمین المپیاد آماده مرحله شهرستانی در مجموع ۲۱۰۰ دانش آموز برای فراگیری مهارت‌های امدادی در قالب ۱۵۰ تیم ۱۴ نفره آموزش دیده‌اند که بهمن ماه سال گذشته با یکدیگر به رقابت پرداختند.
وی افزود: هم اکنون از این تعداد ۳۰۸ نفر از ۱۱ شهرستان استان در قالب ۲۲ تیم در دو بخش دختران و پسران در هشت آیتم امدادی به رقابت خواهند پرداخت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه این مسابقات ویژه دانش آموزان پایه هشتم است، تصریح کرد: دانش آموزان در این رقابت‌ها در زمینه مهارت‌هایی شامل اسکان اضطراری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، احیاء قلبی ریوی، پناه گیری و خروج ایمن، شکستگی و آتل بندی، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و خونریزی، پانسمان و بانداژ مورد سنجش قرار خواهند گرفت.
شهریاری ادامه داد: طرح دادرس با هدف ترویج و توسعه ظرفیت‌های خودامدادی و دگرامدادی در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح از موثرترین طرح‌های ملی سازمان جوانان است، تصریح کرد: در طرح دادرس دانش‌آموزان آموخته‌ها و داشته‌های امدادی خود را تمرین و از این مهارت در مواقع بحران در خانواده و جامعه استفاده می‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح عامل کاهش خطرپذیری در مدارس است، چرا که دانش‌آموزان بیشتر اوقات خود را در مدارس هستند و برای مواجهه با خطر باید همیشه آماده باشند.
شهریاری با بیان اینکه افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری در جامعه از اهداف مهم اجرای این طرح است، یادآور شد: بخش اول مسابقات استانی ویژه پسران، امروز و بخش دوم ویژه دختران ۲۴ تیر ماه امسال برگزار و تیم‌های اول در هر بخش شهریور ماه امسال به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

انتهای پیام