شرکت کلاس آلمان کارخانه ماشین آلات کشاورزی درخراسان شمالی دایر می کند؛

شرکت کلاس آلمان کارخانه ماشین آلات کشاورزی درخراسان شمالی دایر می کند؛

علی بیات در حاشیه سفر امروز هیات ۱۲ نفره تجاری و سرمایه گذاری کشور آلمان به خراسان شمالی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: کارشناسان و
متخصصان این شرکت وارد کشور خواهند شد و اولویت ساخت نیز در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی است.
به گزارش خبر شرق شرکت CLASS یک شرکت تولید ماشین آلات کشاورزی می باشد که از سال ۱۹۱۳ تاسیس شده و شروع به کار کرده است، سری محصولات این شرکت شامل کمباین های برداشت محصول، جمع آوری علوفه، ماشین شخمزن، ماشین چمن زنی، چنگک، کیکر و دیگر ماشین آلات برداشت می باشد.
بیات که عضو کنسرسیوم بین آلمان، اتریش و هلدینگ بیات و کنسرسیوم زیرساختی و نفتی آلمان، سوئیس و اتریش است اظهار کرد: این شرکت تمامی ماشین آلات بخش کشاورزی را با آخرین مدل و مدرن ترین را در خراسان شمالی تولید خواهد کرد که در دنیا نمونه است.
وی با بیان اینکه این شرکت حرف اول را در دنیا از نظر تولید ماشین آلات بخش کشاورزی دارد افزود: امیدوار هستیم این کارخانه در ایران با اولویت استان خراسان شمالی ایجاد شود.
بیات در بخش دیگری از سخنانش اشاره ای به تبادلات ایران و آلمان کرد و افزود: قبل از انقلاب اولین شریک تجاری آلمان ایران بود اما بعد از پیروزی انقلاب و اعمال تحریم ها روند را کاهش داده بود.
وی افزود: پس از برجام نیز تبادل ایران و آلمان ۶ برابر شده است و این روند رو به افزایش نیز است.
بیات با بیان اینکه آلمان با ایران سالانه پنج میلیارد یورو تبادل تجاری داشته است افزود: آلمان سالانه ۱۲۰ میلیارد یورو کالا در دنیا فروش دارد.