شرفی قول پیگیری قانون حمایت از معلولان را گرفت

شرفی قول پیگیری قانون حمایت از معلولان را گرفت


سرپرست بهزیستی استان با نماینده مردم شریف قائنات وزیرکوه دیدار کرد و قول پیگیری قانون حمایت از معلولان را از سلمان اسحاقی نماینده مردم شهرستان قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گرفت


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران شرفی سرپرست این اداره کل درادامه سفر یک روزه خود با فرماندار قاین دیدار کرد.
شرفی دراین دیدار اشاره ای به قانون جامع حمایت از حقوق معلولین کرد وگفت:متأسفانه این قانون آنجوریکه باید اجرا نمیگردد چه در بحث استخدامی دوایر دولتی چه در بحث مناسب سازی اماکن ومعابر وچه در بحث مستمری واجرای این قانون مستلزم ایجاد نگاهی ویژه است.
سرپرست بهزیستی استان به خدمات تخصصی بهزیستی و طرحهای پیشگیری از معلولیت‌ها اشاره کرد وافزود:نبود آزمایشگاه ژنتیک در استانی به این بزرگی ضعف مهمیست که مشکلات زیادی را برای متقاضیان فرزندآوری واستفاده از مشاوره ژنتیک ایجادکرده است.
وی درخصوص اشتغال گفت: متاسفانه فرهنگ خوبی دراین زمینه نداریم وباوجود پیگیری بهزیستی از طریق کارفرمایان واعلام آمادگی آنها برای به کارگیری معلولین ومددجویان متاسفانه جامعه هدف به دنبال کار اداری هستند و تن به هر کاری حتی با حقوق کافی نمی‌دهند.
شرفی معظل طلاق را یکی از بزرگترین آسیب‌ها معرفی کرد که گریبانگیرجامعه ما است وبهزیستی از طریق آموزش‌های پیش از ازدواج وهمینطورارائه مشاوره‌ در مقاطع مختلف ازدواج سعی درکاهش این آسیب دارد.
در ادامه معاونین حوزهای تخصصی نیزدر خصوص مباحث حوزه کاری خود به بیان مطلب پرداختند.
دکتر اسحاقی نماینده مردم شریف شهرستانهای قائنات وزیرکوه نیز دراین دیدار حضور سرپرست بهزیستی در دفتر نماینده مجلس را به فال نیک گرفته وآن را نشان از احترام قائل شدن سرپرست بهزیستی برای مردم شریف قائنات وزیرکوه دانست وافزود: قشریکه بهزیستی با آن سروکار دارد قشری دلشکسته هستند ودعای دلشکستگان بیشتر مستجاب می شود واز این منظر کار در بهزیستی بسیارمقدس است.
وی همچنین درخصوص پیگیری موارد از طریق مجمع نمایندگان استان قول مساعد داد.