شتاب بخشی به روند اجرای پروژه های راهسازی استان مطالبه استاندار خراسان جنوبی ازشركت ساخت و توسعه زيربناهای حمل و نقل كشور:

شتاب بخشی به روند اجرای پروژه های راهسازی استان


استاندار خراسان جنوبی، تسریع در روند اجرای پروژه‌های در دست اقدام راه های استان را خواستار شد.


به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان در دیدار معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی و هيئت همراه، از اقدامات این وزارتخانه در توسعه زیرساخت های حمل و نقل و راه های استان تقدیر و تشکر کرد.
وی با تأکید بر تکمیل قسمت های باقیمانده پروژه دوبانده سازی محور بیرجند-قاین متذکر شد: وزارتخانه با برنامه ریزی دقیق، مدیریت کارها و پیگیری های جدی تر، این پروژه را تا پایان سال جاری کامل نماید.
استاندار ادامه داد: انتظار این است که پروژه دوبانده سازی محور دیهوک- فردوس- بجستان نیز حداکثر تا پايان سال تکمیل شود.
معتمدیان با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام برای اجرای برخی پروژه های استان، خاطرنشان کرد: مجوزهای مقدماتی کمیسیون ماده ۲۳ برای محورهای بیرجند- سه راهی راهداران- دیهوک- طبس و همچنین سه راهی شهید زارع- بشرویه اخذ شده  و  در مراحل نهايي است.
استاندار با تأکید بر شتاب بخشی به روند دوبانده سازی برخی محورها، گفت: دوبانده سازی محورهای طبس- یزد، طبس- اصفهان، سه راهی روم- سرايان -فردوس و بیرجند- نهبندان از مطالبات مردم است که باید با سرعت بیشتری اجرا شود.
معتمدیان بر نظارت جدی تر بر روند اجرای پروژه ها نیز تأکید کرد و تأمین اعتبار برای اجرای پروژه محور جدید طبس- بشرویه را خواستار شد.
معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی نیز در این دیدار ضمن تشکر از پیگیری های جدی استاندار، گفت: آقای معتمدیان جزو معدود استاندارانی می باشند که استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ و اخذ تسهیلات بانکی در اجرای پروژه‌های راهسازی را دنبال کرده  و از این پتانسیل در محورهای بیرجند- قاین  استفاده کرده و برای دو محور سربيشه -ماهيرود و ديهوك – فردوس نیز در دستور كار دارد.
کدخدا زاده با اشاره به پروژه های در حال اجرا در سطح استان تأکید کرد: با توجه به همراهی های شخص استاندار، نظارت و کنترل ها با دقت هر چه تمام تر صورت می گیرد و کیفی سازی پروژه ها در دستور کار است.
شایان ذکر است: حجه الاسلام نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه، نظریان مدیر کل ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل منطقه شمال شرق کشور، نوری زاده مدیر کل دفتر فنی استانداری و داعی مدیر کل راه و شهرسازی نیز در این جلسه حضور داشتند.