سیستم گرمایشی نهادهای دولتی خراسان جنوبی ارزیابی شد؛ مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت:

سیستم گرمایشی نهادهای دولتی خراسان جنوبی ارزیابی شد؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز خراسان جنوبی، فرشید دشتی افزود: این اقدام برای اجرای بخشنامه معاون اول رئیس جمهوری با هدف رعایت صرفه‌ جویی در مصرف گاز طبیعی در نهادهای دولتی انجام شد.
وی اظهار کرد: تیم های بازرسی شرکت گاز استان برابر بخشنامه ابلاغی مواردی از جمله رعایت دمای رفاه، نصب سیستم پایش هوشمند و عایق کاری سیستم های گرمایشی را مورد ارزیابی و بازرسی قرار دادند.
وی ادامه داد: بازرسی ها تا پایان فصل زمستان ادامه دارد، موسسه های دولتی با رعایت دمای ۱۸الی ۲۱ درجه سانتیگراد در فضاهای داخلی و دمای ۱۸ درجه در راه روها و فضاهای عمومی سرپوشیده ، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان کار، در انرژی صرفه جویی کنند.
وی خاموش کردن وسایل گرمایشی غیر ضروری در روزهای تعطیل، عایق بندی لوله‌ های موتورخانه و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با بر چسب انرژی بالا و … را از دیگر اقدامات برای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی برشمرد.
هم اکنون ۱۹شهر و ۱۷۰روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و ۹۰ درصد خانوار شهری و ۳۱ درصد خانوار روستایی به استفاده از گاز طبیعی دسترسی دارند.