سوگواره میراث عاشورا در قاب عکس به کار خود پایان داد با معرفی نفرات برگزیده؛

سوگواره میراث عاشورا در قاب عکس به کار خود پایان داد

سوگواره میراث عاشورا در قاب عکس امروز ۲۰ آبان ماه با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سوگواره میراث عاشورا در قاب عکس امروز ۲۰ آبان ماه با معرفی نفرات برگزیده در دو بخش استانی و ملی به کار خود پایان داد .

حسن رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی در مراسم اختتامیه گفت: هر کس به اندازه وسع خود از حادثه عاشورا و قیام اباعبدالله(ع) درس گرفته است .

وی اظهار کرد: از طرف دیگر هر کس از دیدگاه خود  عاشورا را بیان کرده است، گاه شاعری قلم به دست گرفته و زمانی یک نقاش ماهر بر تابلوی خویش و گاه یک پژوهشگر با تآلیف خویش حادثه  قیام عاشورا را بیان کرده است .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی بیان کرد: زمانی نیز یک عکاس از قاب دوربین خویش سنت‌ها، آیین‌ها و زیبایی‌های عزاداری سالار شهیدان(ع) را روایت می‌کند که همه این‌ها نشان دهنده ارادت هنرمندان ما به امام حسین(ع) است .

رمضانی ادامه داد: مردم خراسان‌جنوبی، انسان‌هایی متعهدند که نه تنها از حادثه عاشورا درس گرفتند بلکه خود پایه‌گذار برخی از آیین‌های عزاداری بوده‌اند که این مسئله فرصت مناسبی برای هنرمندان خراسان‌جنوبی در انعکاس این آیین‌ها به وجود آورده است .

وی افزود: در دومین سوگواره میراث عاشورا در قاب تصویر با تعداد زیادی  عکس رو به رو شدیم که هر کدام نشان دهنده یک رسم و آیین عاشورایی در سرزمین ما  می‌باشد که از بعد میراث فرهنگی بسیار ارزشمند و گرانمایه است .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی یادآور شد:  تلاش ما بر این  است که این  سوگواره در سال‌های آتی تبدیل به یک رویداد ملی شود و همچنین عکس‌های برگزیده را در قالب مجلداتی به چاپ برسانیم .