سفر معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان، روز شنبه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

سفر معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان، روز شنبه


معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از سفر روز شنبه معاونین وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ عابدی با اعلام این خبر گفت: روز شنبه، سه معاون وزیر و ۲۲ مدیرکل و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان سفر می کنند.
وی تأکید کرد: هدف از این سفر دو روزه، رصد شرایط موجود و بررسی وضعیت بنگاه های اقتصادی استان است.
معاون استاندار تصريح نمود: مهمانان در قالب سه گروه به همه شهرستان های استان سفر خواهند کرد.
عابدی درخصوص مهمترین محورهای این سفر گفت: برگزاری جلسه هم اندیشی با فرمانداران در خصوص مسائل و مشکلات شهرستان ها، بازدید از پروژه‌های مهم و بزرگ در حال اجرا با تأکید بر پروژه های صندوق بازنشستگی، شستا و… و همچنین  بازدید از بنگاه‌های اقتصادی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله برنامه های این سفر می باشد.
وی ادامه داد: بازدید از طرح های اشتغال روستایی و زمینه‌های توسعه اشتغال روستایی، بازدید از بنگاه های اقتصادی مشکل دار شهرستان ها و جلسه هم اندیشی جهت رفع مشکل آنها و نیز  طرح مسایل و مشکلات حوزه های بهزیستی، بیمه ای، درمان، تأمین اجتماعی، فنی و حرفه ای و… در این سفر رقم خواهد خورد.
معاون استاندار اظهار داشت: منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال، میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی و شاکرمی معاون روابط کار ، سه معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند که در قالب چند تیم کاری به استان سفر می کنند.
عابدی ادامه داد:اصحابی معاون صندوق کارآفرینی امید کشور،  وکیلی نماینده شستا، مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور، شعبانی نماینده صندوق بازنشستگی کشوری، حاتم زاده معاون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، شیرکانی مدیر عامل صندوق اجتماعی روستاییان و عشایر کشور ، امینی مشاور رئیس سازمان و مدیر کل امور استان های سازمان تأمین اجتماعی کشور، خانلری مدیرعامل بانک رفاه کارگران کشور و یزدان مهر معاون سازمان بهزیستی کشور از جمله افرادی هستند که این سفر را همراهی می کنند.
وی تأکید کرد: هدف ما بر این است که از این فرصت، نهایت استفاده را در رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و واحدهای تولیدی و همچنین مسایل کارگری و کارفرمایی استان ببریم.
به گفته وی؛ از دستگاه های اجرایی مرتبط نیز خواسته شده از این فرصت، به نحو شایسته ای بهره برداری کنند.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین برنامه های استان در این فرصت، پیگیری پرداخت تسهیلات برای طرح های اولویت دار و نیازمند کمک مالی در راستای ایجاد اشتغال پایدار می باشد.
عابدی افزود: بعد از پایش کلیه واحدهای اقتصادی در سطح  استان، اولویت بندی هایی صورت گرفته و بر همین اساس هم، موضوع پرداخت تسهیلات برای رفع مشکلات شان پیگیری خواهد شد.
وی به تأکید استاندار مبنی بر تعیین معین ویژه استان از جمع مدیران مؤثر در پرداخت تسهیلات مرتبط با طرح های اشتغالزا خبر داد و گفت: بنا به این تأکید و بر اساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون، معین و رابط استان با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.
به گفته وی؛ انتخاب این معین، روند پیگیری برنامه های استان از جمله ایجاد اشتغال پایدار، را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تسهیل می نماید.