سرمایه گذاری بیش از  ۲۳۷ میلیارد ریال در ورزش خراسان جنوبی در دولت تدبیر و امید؛

سرمایه گذاری بیش از ۲۳۷ میلیارد ریال در ورزش خراسان جنوبی در دولت تدبیر و امید؛

محمد اسماعیل افضل پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساماندهی مجمع خیرین و جلب مشارکت مردم در قالب توسعه فضاهای ورزشی خیرساز به تعداد ۱۶ پروژه با افزون بر ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از دیگر تلاش های دولت برای بهبود شاخص های ورزشی در خراسان جنوبی است.
وی با اشاره به کسب ۴۳ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی و یک سهمیه ریو در رشته تیراندازی در حوزه ورزش استان تصریح کرد: افزایش تعداد باشگاه های ورزشی خصوصی به تعداد ۴۳ مورد، عضویت ۲۱ ملی پوش و ۶۱ نفر دعوت شده به اردوهای تیم ملی از دیگر موفقیت های ورزش استان در دوران دولت تدبیر و امید است.
وی ادامه داد : تهیه سند جامع فرهنگی و تربیتی ،برگزاری سلسله نشست های فرهنگی و تربیتی جامعه مربیان و داوران استان ، برگزاری هزار و ۸۰۰ رویداد فرهنگی و تربیتی و ساماندهی بانک اطلاعاتی ۵۹ ورزشکار شهید استان از جمله اقدامات این اداره کل در سه سال گذشته است.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی سوم آذر ماه ۹۵ گفته بود که با وجود ظرفیت ها، به دلیل فرصت سوزی و نداشتن برنامه علمی منسجم موجب بروز کمبود در حوزه ورزش و جوانان استان شده است.
وی تاکید کرد: ارتباط با مجمع خیرین ورزش یار، استفاده از ظرفیت دیگر نهادها برای توسعه ورزش، استفاده از ظرفیت بخش صنعت، فعال کردن اقتصاد ورزش و توجه به اخلاق و اصول پهلوانی در ورزش و توجه به ورزش بانوان باید مورد توجه باشد.
وی بیان کرد: فعالیت مستمر، ارزیابی و نظارت مستمر در کار، ارج نهادن به پیشکسوتان و حفظ همه نیروها، مبارزه با فساد و توجه به سلامت کاری، برنامه محوری ، عدالت محوری و اقتصاد مقاومتی به عنوان اصول کاری باید مورد توجه باشد.
وی اضافه کرد: همدلی ، همزبانی و همفکری ، کار عاشقانه و استفاده از خرد جمعی نیاز امروز استان است.
به گفته افضل پور در کشور های مختلف از جمله ایران توجه به بحث ورزش در اولویت قرار دارد، زیرا ورزش باعث افتخار ملی و منطقه ای شده و همچنین کاهش هزینه های درمان و افزایش سطح بهره وری را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: ورزش می تواند موجب اشتغال زایی شده و همچنین از طریق فروش محصولات تجاری باعث رونق اقتصاد شود.
وی اضافه کرد: در استان ظرفیت های خوبی وجود دارد، معتقدم نیروی انسانی موجود در استان، مربیان، ورزشکاران و … سرمایه های بی بدیل خراسان جنوبی هستند.
وی تصریح کرد: در بخش دانشگاه ها در حوزه ورزش پیشرفت های علمی خوبی داشته ایم،ظرفیت های خوبی در بخش صنعت و معدن استان وجود دارد که باید از این ظرفیت ها برای رشد و توسعه همه جانبه خراسان جنوبی استفاده کرد.