سامانه اشتغال و کارآفرینی حوزه ورزش در استان خراسان جنوبی راه‌اندازی شود؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی:

سامانه اشتغال و کارآفرینی حوزه ورزش در استان خراسان جنوبی راه‌اندازی شود؛

مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی با بیان اینکه برای برطرف کردن مشکل اشتغال جوانان باید تلاش شود و سامانه اشتغال و کارآفرینی حوزه ورزش در استان راه‌اندازی شود گفت: سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که در زمینه ورزش فعالیت می‌کنند باید حمایت شوند.

به گزارش خبرشرق،  محمداسماعیل افضل‌پور در کمیته تخصصی اشتغال و کارآفرینی جوانان استان خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال از سوی رهبری به عنوان “سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال” نامگذاری شده است از این رو همه باید برای برطرف کردن مشکل اشتغال جوانان تلاش کنیم که اداره ورزش و جوانان در این زمینه ورود پیدا کرده است و در حال تهیه و تدوین برنامه اشتغال جوان است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بیکاری مشکل جدی در خراسان جنوبی است بیان کرد: متعاقب بیکاری جوانان، مشکل مهاجرت نیز ریبانگیر استان است.

افضل‌پور با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان پیر کشور است تصریح کرد: باید برای برطرف شدن مشکل و کم شدن بیکاری همفکری کنیم و در زمینه ورزش نیز می‌توان فعالیت‌های مختلفی برای ایجاد اشتغال انجام داد.

وی با بیان اینکه طبقه‌بندی‌هایی در حوزه ورزش وجود دارد یادآور شد: متأسفانه به نظر میرسد فارغ التحصیلان از این طبقه‌بندی اطلاعی ندارند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار داشت: برای کمک به حل مشکلات باید سامانه اشتغال و کارآفرینی در خراسان جنوبی راه‌اندازی شود تا ظرفیت‌های استان معرفی شود و در این راستا باید کمک شود سامانه اشتغال و کارآفرینی در حوزه ورزش نیز در استان راه‌اندازی شود.

افضل‌پور برگزاری جشنواره‌ها برای آشنایی جوانان با اصول کسب و کار را یکی دیگر از برنامه‌هایی عنوان کرد که برای حل مشکلات حوزه ورزش باید انجام شود و تصریح کرد: در دستگاه‌های مربوطه باید مراکز مشاوره شغلی ایجاد شود و افراد در این زمینه حمایت شوند.

وی ایجاد کلینیک‌های ورزشی پزشکی و معافیت مالیاتی برای جوانانی که قصد ایجاد کارگاه‌های کوچک دارند را از دیگر مواردی حل مشکلات حوزه ورزش عنوان کرد و گفت: در انتهای سال ۹۵ و ابتدای سال ۹۶ وامی توسط صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ۲۰ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان به باشگاه‌های ورزشی داده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه باید الزامی ایجاد کنیم تا مدیر باشگاه ورزشی فارغ‌التحصیل تربیت بدنی باشد بیان کرد: در استان باید با یکدیگر هم افزایی کنیم و مشاغل مختلف را ایجاد و بسترهای لازم را فراهم کنیم و باید سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را حمایت کنیم.