سالانه ۱۰ درصد از واحد‌های روستایی مقاوم سازی می‌شود

سالانه ۱۰ درصد از واحد‌های روستایی مقاوم سازی می‌شود

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور: تاکنون نیمی از واحد‌های مسکن روستایی کشور مقاوم سازی و نوسازی شده و سالانه باید ۱۰ درصد واحدای باقیمانده مقاوم سازی شود.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، نیکزاد با اشاره به بهسازی مسکن روستایی گفت: سال ۸۴ هفت درصد از مساکن روستایی کشور مقاوم بودند که از سال ۸۴ سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بهسازی و نوسازی شد و امروز نصف واحد‌های روستایی در کشور مقاوم شده‌اند که این میزان در خراسان جنوبی از متوسط کشوری دو تا سه درصد بیشتر است.


وی افزود: برنامه‌ریزی شده تا سال ۱۴۱۰ جشن مقام سازی و نوسازی مسکن روستایی را در کشور برگزار کنیم و در این سال حتی یک واحد غیرمقاوم در کشور نباید وجود داشته باشد.


رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تحقق این کار دشوار است، چون کسانی که در روستا‌ها وضعیت مالی خوبی داشتند واحد‌ها را مقاوم سازی کردند و افرادی که انجام نداده‌اند وضعیت متوسط و متوسط به پایین دارند.


نیکزاد با بیان اینکه طرح هادی روستایی برای ۴۰ هزار روستای کشور تهیه شده است گفت: افق اجرای این طرح نیز ۱۰ ساله است و هر سال باید ۱۰ درصد روستا‌های کشور برنامه بازنگری روست‌ها انجام شود.


وی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بودجه جاری ندارد در حالیکه در کنار آن همه روستا‌ها یک ناو ماشین آلات دارند که در خدمت مسئولان کشور است و اگر حادثه‌ای مانند سیل یا زلزله و سایر رخ بدهد به میزان حادثه‌ای که رخ داده بنیاد مسکن استان‌ها وارد عمل می‌شوند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه روند خدمت‌گزاری به مردم شتاب بیشتری خواهد گرفت گفت: خدمت‌رسانی در راس اولویت‌های ما است.


در این مراسم از زحمات ۱۷ ساله علی اصغر آسمانی مقدم مدیرکل سابق بنیاد مسکن خراسان جنوبی قدردانی و قاسم تنها که پیش از این معاون عمران روستایی این اداره کل بود به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.