سالانه تنها ۱۳۰ میلیمتر بارندگی در استان خراسان‌جنوبی داریم؛

سالانه تنها ۱۳۰ میلیمتر بارندگی در استان خراسان‌جنوبی داریم؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حسین امامی روز گذشته در نخستین همایش ملی دانشجویی بحران آب در استان اظهار داشت: فرهنگ‌سازی در بدنه اجتماع گام و اقدام موثر در راستای عملیاتی کردن و راه درست بهره‌مند شدن هر چیزی به ویژه نعمت‌های طبیعی و خدادادی مانند آب است. امیدواریم با فرهنگ سازی درست در راستای مدیریت آب در جامعه گام موثری در این زمینه برداشته شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد:  موضوع کلیدی و مسائلی که امروزه دغدغه نخست مسئولان کشوری شده مسئله کمبود و بحران آب است که ابعاد گسترده‌ای را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

امامی بیان کرد: میزان بارندگی در کشور ۱٫۳ بارندگی جهانی است و در استان خراسان جنوبی نیز سالانه شاهد تنها ۱۳۰ میلیمتر بارندگی در سال هستیم. محدودیت‌های منابع آب یک چالش بزرگ در برابر توسعه و همچنین رشد جمعیت و رونق کسب کار و اشتغال است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: طی چند سال گذشته بحث و دغدغه‌مندی بحران آب شدت پیدا کرده اما با اینکه یک چالش بزرگ است نباید در زمینه دغدغه‌مندی آن اینگونه با شدت برخورد شود چون سبب نگرانی مردم می‌شود و در استان این دغدغه‌مندی و بیان آن با شدت سبب شده سرمایه‌های ما شروع به مهاجرت کنند که این موضوع باید آسیب شناسی و برطرف شود.

امامی بیان کرد: مسئله آب علاوه بر اینکه چالش و بحران بزرگی است اما مدیریت این موضوع به راحتی و سادگی قابل انجام است و حل ساده آن چیزی جزء فرهنگ سازی نیست. مهم‌ترین گام در راستای رفع بحران آب این است که این بحران را به درستی بشناسیم.