ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد

ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد

رئیس بسیج سازندگی کشور از انعقاد تفاهم نامه برای ساخت ۴۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد.

سردار زهرایی در افتتاح و شروع عملیات مسکن محرومین در روستای بارنجگان گفت:تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد مسکن، کمیته امداد امام خمینی و سازمان بسیج سازندگی منعقد شده که بر اساس آن در طول مدت دو سال حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی در روستا‌ها و شهر‌های کوچک در استان‌های کشور ساخته می‌شود.

سردار زهرایی افزود:از این ۴۰ هزار واحد ۲ مرحله پنج هزاری در مرحله اول فعالیت اجرای آن در شهر‌های کوچک‌ در استان‌های مختلف آغاز شده است.
وی اگفت:امروز هم در شهرستان زیرکوه در خراسان جنوبی در شهرستان زیرکوه عملیات ساخت ۱۰۰ واحد آغاز شد که امیدواریم در بازه زمانی کوتاهی این ۱۰۰ واحد در استان به سرانجام برسد و مرحله بعدی را بتوانیم شروع کنیم.

رئیس بسیج سازندگی گفت:آنچه مهم است این است که ما اولویت خود را در محرومیت زدایی بر این بگذاریم که مشکلات مردم را شناسایی بکنیم و توسط خود مردم حل مسئله کنیم یکی از موضوعات تامین مسکن محرومین است.

سردار زهرایی افزود:مسکن محرومین در روستا‌ها هم به پایداری مردم در روستا‌ها کمک می‌کند به هم به مهاجرت معکوس و هم امید آفرینی دارد.

وی گفت:مبلغ تفاهم نامه این قرارداد‌ها و تفاهم نامه‌ها خیلی کمتر از قیمت بازار آزاد است چرا که هم مشارکت مردم و هم گروه‌های جهادی و هم خیرین را داریم و بسیج سازندگی هم هیچ انتفاعی در بحث محرومیت زدایی برای خودش در نظر نگرفته است و بهره مندی از امکانات سپاه و بسیج قیمت تمام شده مسکن را مناسب و مطلوب برای محرومین خواهد داشت.