زیرساخت‌های موردنیاز جذب سرمایه گذار فراهم شود

زیرساخت‌های موردنیاز جذب سرمایه گذار فراهم شود

زیرساخت‌های مورد نیاز جذب سرمایه گذار در خراسان جنوبی فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با استاندار با بیان اینکه در استان مسئله‌ی راه آهن، معدن و سرمایه گذار به هم گره خورده است گفت: یکی از شرایط ترغیب سرمایه گذار در حوزه معادن، وجود شرایط مناسب حمل و نقل است که راه آهن می‌تواند گزینه مناسب باشد.

آیت الله عبادی با اشاره به اقدامات انجام شده در گرفتن مجوز در کار‌های کارشناسی گفت: امیدواریم در صحنه‌ی عملی به میزان مطلوب برسد و وقت و سرمایه‌ی سرمایه گذار معطل نماند.

وی با بیان اینکه کار‌ها باید با شناخت اولویت‌ها انجام شود، گفت: در سطح کشور با آغاز به کار دولت جدید ، کار‌ها خوب شروع شده است.

نماینده ولی فقیه در استان به ساماندهی محصولات استراتژیک استان در زمینه خرید، صادرات و فراوری اشاره کرد و افزود: اظهارات برخی از زرشکاران حاکی از ماندن زرشک سال قبل کشاورزان در انبار‌ها است که باید زمینه‌ای فراهم شود تا سود حاصل از این محصولات به جیب کشاورزان برود.

آیت الله عبادی گفت: محصولاتی از جمله زعفران و پسته به علت کم آب بر بودن و ارزآوری بالا، باید توسعه یابد.


استاندار هم در این دیدار با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان گفت: این سفر قریب به ۱۰۰ مصوبه داشت که می‌تواند منشا تحولات خوبی در استان باشد.

آقای ملانوری با بیان اینکه پروژه‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت، مجدد در استان جمع بندی و برای تخصص اعتبار به تهران ارسال شده است، افزود: مصوبات مربوط به راه آهن، دوبانده سازی جاده‌های استان، دامداری و توسعه گلخانه‌ای از مهمترین مسائل استان است که در خصوص آن جمع بندی انجام و به تهران ارسال شده است.

وی معدن را اصلی‌ترین محور توسعه استان عنوان کرد و گفت: طرح مطالعات و اکتشافات پهنه‌های معدنی استان در ۴ شهرستان شروع شده و سبب تزریق ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به استان شده است.

استاندار افزود: این اکتشافات بعد از یکسال سبب شناخت کامل ما از ذخایر و منابع معدنی استان می‌شود و ما را ر برنامه ریزی هر چه بهتر هدایت می‌کند.

آقای ملانوری با بیان اینکه در این طرح با دانشگاه صنعتی هم تفاهم نامه‌ای منعقد شده است گفت: در این تفاهم نامه دانشجویان و متخصصان حوزه معدن می‌توانند از وجود این تیم ۱۸۰ نفره استفاده و به صورت عملی در کنار آنان کار کنند.

استاندار از راه اندازی تعاونی تولیدکنندگان محصولات استراتژیک استان خبر داد و گفت: در این تعاونی خود کشاورزان سهامداران اصلی خواهند بود.

آقای ملانوری با بیان اینکه در بحث زعفران هم قیمت گذاری خوبی انجام شده و قیمت زعفران استان تا ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید خواهد شد افزود: هزار میلیارد تومان اعتبار در این زمینه جذب شده است و با تحویل زعفران ظرف ۵ روز کشاورزان می‌توانند پول خود را دریافت کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در ستاد توسعه خاوران ۵ هزار میلیارد تومان تا به الان سرمایه گذاری انجام شده است.