زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان درمیان نواخته شد. با حضور فرماندار همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید:

زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان درمیان نواخته شد.

با حضور فرماندار شهرستان درمیان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ مهر،محرم،شهادت و مقاومت در دبستان شاهد پسران شهید مصطفی احمدی روشن شهر اسدیه نواخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق با حضور فرماندار شهرستان درمیان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ مهر،محرم،شهادت و مقاومت در دبستان شاهد پسران شهید مصطفی احمدی روشن شهر اسدیه نواخته شد.
فرماندار درمیان در این مراسم با اشاره همزمانی آغاز سال تحصیلی جدید با ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع( گفت:ترویج فرهنگ عاشورایی در مدارس در تعمیق باورهای دینی، معرفت بخشی و آشنایی نسل جوان با معارف و احیای امر به معروف ونهی از منکر بسیار موثر است.
محمد بشیری زاده اظهار کرد: در شرایطی که دشمن در جریان جنگ نرم تمامی تلاش خود را برای ضربه زدن به فرهنگ جهاد و شهادت به کار می گیرد دانش آموزان باید با الگو گرفتن از واقعه عاشورا و فرهنگ عاشورايي در مسير مکتب سید الشهداء (ع) قدم مي بردارند.
وی با بیان اینکه گسترش و توسعه عدالت آموزشی از اهداف انقلاب اسلامی است تصریح کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز امکانات و فضاهای آموزشی مناسبی در اقصی نقاط کشور برای رشد و شکوفایی نسل جوان فراهم شده است.
وی با اشاره به این مطلب که آینده سازان و مدیران آینده کشور دانش آموزان امروز هستند گفت: درراستای تحقق عدالت آموزشی تلاش شده امکانات و خدمات آموزشی در تمامی مدارس روستایی و شهری شهرستان به صورت یکسان ارائه می شود
فرماندار درمیان با بیان اینکه در تمام عرصه های انقلاب اسلامي جوانان و نوجوانان حضور پر رنگی داشته اند افزود: دانش‌آموزان بسیاری با شجاعت و بصیرت در دفاع مقدس حماسه افریدند و نام دانش‌آموزان شهید در برگ برگ کتاب افتخارات انقلاب اسلامي مي‌درخشد.
بشیری زاده با تا کید بر مشارکت و همراهی همه ی دستگاه‌ها و مردم با آموزش و پرورش شهرستان افزود:آموزش و پرورش متعلق همگان است و پیشرفت و تعالی آن نیز باعث پیشرفت و تعالی جامعه می‌شود.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بیشترین نقش را در شکل دهی فرهنگ جامعه بر عهده دارد اضافه کرد:آموزش پرورش بعنوان یکی از دستگاههای آموزشی و فرهنگی باید تمام توان خود را در جهت اعتلای فرهنگ عمومی جامعه معطوف کند.
فرماندار درمیان تقویت پل ارتباطی خانه و مدرسه را لازمه پویایی و نشاط جریان دو‌سویه تعلیم و تربیت در این شهرستان دانست و افزود: با تلاش مضاعف و همت و بصیرت دانش‌آموزان مرزنشین و مربیان آنان چرخه رو به رشد توسعه و آبادانی خطه درمیان سریع‌تر طی مسیر می‌کند و آینده‌ای درخشان را به ارمغان می‌آورد.
وی با بیان اینکه نظام تعیلم و تربیت از مهترین دستگاه ها در راستای اجرایی شدن شعار سال و فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی- تولید واشتغال است افزود: پرورش و شکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان مرزنشنین درمیانی و هدایت آن در مسیر مهارت آموزی،اشتغال و تولید مصداق بارز تحقق شعال سال ۹۶ است.