رونق پرورش شترمرغ، دریچه‌ای جدید برای بهره‌برداران بخش کشاورزی درمیان

رونق پرورش شترمرغ، دریچه‌ای جدید برای بهره‌برداران بخش کشاورزی درمیان

مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: رونق پرورش شترمرغ در شهرستان درمیان، دریچه‌ای جدید به روی بهره‌برداران بخش کشاورزی گشوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی،وحید ضیائیان احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: شهرستان درمیان دارنده دو واحد پروانه بهره‌برداری به ظرفیت ۱۰۰۰ قطعه است.

وی افزود: همچنین این شهرستان دارای هفت پروانه تأسیس به ظرفیت ۲۴۶۵ قطعه و شش واحد موافقت اصولی به ظرفیت ۲۲۷۵ قطعه است.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان با بیان اینکه در حال حاضر در این شهرستان تنها از گوشت شترمرغ استفاده می‌شود، تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی برای بهره‌برداری از چرم و دیگر اعضای شترمرغ و مشکلات زمینه‌ای در زمینه پرورش این پرنده، از عمده مشکلات بهره‌برداران شهرستان درمیان است.

وی اظهار کرد: بطور میانگین ماهیانه بیش از ۴۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در  واحدهای مرغداری‌ سطح شهرستان درمیان انجام می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان بیان کرد: در سال گذشته تعداد کل جوجه‌ریزی چهارمیلیون و ۷۶۰ هزار قطعه بوده است که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش جوجه‌ریزی داشته باشیم.

ضیائیان احمدی افزود: این جوجه‌ریزی‌ها در راستای تولید بیشتر و رونق کسب و کار مرغداری‌ها انجام می‌گیرد.

وی در خصوص محلول پاشی باغات زرشک روستای سرو شهرستان درمیان، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارها برای افزایش محصول و تقویت درختان زرشک، محلول پاشی با استفاده از کودهای کامل است.

مدیر جهاد کشاورزی درمیان با بیان اینکه در این راستا طرحی به صورت پایلوت در روستای سرو توابع بخش مرکزی در سطح ۴۲ هکتار در حال انجام است، یادآور شد: با وجود خشکسالی‌های پی در پی و ایجاد بیماری‌های نوظهور در شهرستان درمیان، تقویت درختان با استفاده از کودهای کامل راه مؤثری در جلوگیری از این عوامل است.