روز شنبه در دفتر کارم مستقر می‌شوم/ بدهی‌های شهرداری را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می‌کنیم شهردار تهران:

روز شنبه در دفتر کارم مستقر می‌شوم/ بدهی‌های شهرداری را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می‌کنیم

شهردار تهران با تاکید بر اینکه اولین کار من تعیین مسئولان شهرداری است، گفت: بدهی‌ها را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرنگارایلنا، محمدعلی نجفی در حاشیه مراسم تجدید بیعت مدیریت شهری جدید با آرمانهای امام راحل در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولویت‌های تهران را چه می‌دانید؟ گفت: برای شهری به وسعت تهران که مسائل و مشکلات فراوانی دارد، نمی‌توان تنها یک اولویت را مشخص کرد و از سوی دیگر بسیاری از مسائل مربوط به شهر با یکدیگر مرتبط هستند.

او افزود: مباحث مربوط به آلودگی هوا یا حمل و نقل عمومی با یکدیگر پیوسته هستند؛ بنابراین نمی‌توان تنها چند اولویت کاری انتخاب کرد.

شهردار تهران گفت: روز شنبه در دفتر کار خود مستقر می‌شوم، اولین کار من تعیین مسئولان اصلی شهرداری تهران است و فهرستی از اولویت‌ها و فوریت‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

نجفی گفت: همه توان و تلاش خود را با کمک خداوند انجام خواهیم داد تا سطح آسایش و آرامش را در جسم و روح شهر افزایش دهیم.

او افزود: در آستانه هفته دولت قرار داریم و من این هفته را به رئیس جمهور و کابینه تبریک می‌گویم .امیدواریم رئیس جمهور و کابینه در ادامه خدمات بزرگ که انجام داده‌اند گام بردارند.

نجفی در ادامه گفت: باید اعلام کنم که این اولین بار است که پس از ۱۴ سال مدیریت شهری و دولت با یکدیگر هماهنگ هستند. در این ۱۴ سال اختلاف نظرها میان مدیریت شهری و دولت وجود داشته که به نفع مردم نبوده، اما ما کاملا هماهنگ هستیم که این هماهنگی به نفع دولت و شهرداری است چرا که مسائل زیادی وجود دارد که باید با کمک دولت و شهرداری حل و فصل شود.

وی افزود: مسائل مختلف همچون بدهی‌ها و مطالبات را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می‌کنیم. در حال برنامه ریزی هستیم که با ارگان‌های مختلف به خصوص در حوزه فرهنگی و اجتماعی ظرف مدت سه ماه آینده توافقنامه‌ای امضا کنیم که وظایف هر ارگان مشخص شود و امیدواریم با همکاری دولت هم افزایی بیشتری شکل بگیرد که بسیاری از مسائل و مشکلات در فضای تفاهم و حسن نیت رفع شود.

نحفی در واکنش به این سوال که آیا در جلسات هیات دولت حاضر می‌شود یا خیر؟ بیان داشت: اگر رئیس جمهور درخواست کنند یا اجازه دهند از این حضور استقبال می‌کنیم؛ چرا که این موضوع به نفع شهر و شهروندان است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده از ظرفیت کاندیدای شهرداری تهران نیز گفت: از افکار این افراد استفاده می‌کنم و از آنها دعوت به همکاری نیز شده‌است، اما ظاهرا برنامه‌های دیگری دارند.

نجفی در رابطه با این سوال که آیا مدیری از شهرداری تغییر می‌کند یا خیر؟ گفت: اصل بر تغییر مدیران نیست و ظرف هفته‌های آینده ارزیابی‌هایی انجام خواهد شد و هر کدام از مدیران فعلی که شایستگی کافی را داشته باشند، خواهند ماند.

وی تاکید کرد: نگفته بودم که بنای تعدیل کارمندان را دارم، اما گفتم که تعداد کارمندان شهرداری‌های مشابه بسیار کمتر است و این به معنای تعدیل نیست.