روحانی: فداکاری مردم مسئولیت ما را صدچندان کرده است/به وعده هایی که داده ایم ، عمل می کنیم؛ ریاست محترم جمهور در حرم امام (ره):

روحانی: فداکاری مردم مسئولیت ما را صدچندان کرده است/به وعده هایی که داده ایم ، عمل می کنیم؛

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به همراه اعضای هیات دولت یازدهم صبح امروز – سه شنبه – در نخستین برنامه های خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و بعداز دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی ( ره ) با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق کردند.
رئیس‌جمهوری با گرامیداشت فرارسیدن سوم خرداد ، سالروز پیروزی ملت در برابر تجاوز دشمن و آزادسازی خرمشهر با اراده حق توسط رزمندگان اسلام را به مردم و روح بلند امام خمینی(ره) تبریک گفت.
روحانی تصریح کرد: بیست سال پیش در چنین روزی شاهد حضور بسیار تاثیرگذار مردم پای صندوق‌های رای بودیم.
وی ادامه داد: امروز به محضر امام خمینی (ره) آمده ایم تا به ایشان گزارشی دهیم که مردم خوب ایران همانطور که ایشان پیش‌بینی کرده بودند، عمل کردند.
روحانی خاطرنشان کرد: آمده ایم تا به محضر امام راحل گزارش دهیم که همانگونه که ایشان فرموده بودند و باور داشتند قدرت حضور و مشارکت مردم ایران در همه جا می‌تواند گره‌گشا باشد.
وی افزود: جای امام عزیز ما خالی بود که بعد از حدود ۳۹ سال از پیروزی انقلاب شاهد حضور شکوهمند و بی‌نظیر مردم پای صندوق های رای باشد.
رئیس جمهوری منتخب دوازدهم با بیان این که در انتخابات گذشته شاهد حضور ۴۵ میلیونی مردم بودیم، اظهارکرد: در انتخابات روز جمعه بیش از ۴۱ میلیون نفر آرای خود را به صندوق‌های رای ریختند و چهار میلیون نفر نیز در صف‌های اخذ رای ماندند و نتوانستند رای خود را به صندوق بیاندازند.
روحانی یادآور شد: حضور۴۵ میلیونی مردم در انتخابات برای نخستین بار در تاریخ رقم خورد و ما امروز به محضر امام خمینی (ره) آمده ایم تا به ایشان بگوییم راهی که ایشان به ما آموخته اند را ادامه خواهیم داد.
وی با تاکید بر این که جمهوریت و اسلامیت نظام ثمره راه امام خمینی(ره) و انقلاب و یادگار بزرگ ایشان است، گفت: امام خمینی (ره) به ما یاد دادند که این انقلاب با مردم حفظ می شود و اگر این انتخابات‌ها، صندوق های رای و حضور مردم پای این صندوق‌ها نبود امروز نمی‌توانستیم در برابر مشکلات، نظام و انقلاب را به خوبی حفظ کنیم.
رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر امروز به انتخابات و حضور مردم افتخار می کنیم، به خاطر راهی است که امام خمینی (ره) به ما نشان دادند. ایشان همواره تاکید داشتند که مردم باید در سرنوشت آینده خود شرکت کنند و میزان رای ملت است.
روحانی با بیان این که در انقلاب بزرگ اسلامی که امام خمینی (ره) به ثمر رساندند، اقشار، افکار، چهره‌ها و سبک های زندگی مختلف حضور داشتند خاطرنشان کرد: چنانچه که به فیلم‌های ابتدای انقلاب بازگردیم حضور همگانی مردم را مشاهده می کنیم، اما برخی تلاش کرده اند که گروهی را از قطار انقلاب پیاده کنند.
رئیس جمهوری اضافه کرد: به محضر امام عزیز عرض می کنم شما انقلاب بزرگ اسلامی را به ثمر رساندید. در قطار انقلاب همه اقشار، افکار، ایده‌ها، چهره‌ها و سبک‌های مختلف زندگی حضور داشتند. اگر به تصاویر روزهای اول انقلاب بازگردیم این حضور را می بینیم. روحانی ادامه داد: اماما! برخی تلاش کردند گروهی را از این قطار پیاده کنند، اما امروز بار دیگر مردم تصمیم گرفتند که همه به قطار انقلاب بازگردند و همه کسانی که پیاده شده بودند، سوار شوند.
وی همچنین اظهارکرد: امام بزرگوار! تو به ما یاد دادی و فرمودی همه باهم باشیم. می دانیم اگر همه جناح ها، افراد، اقشار، اقوام، مذاهب، زن و مرد، پیر و جوان، روستایی و شهری در کنار هم باشیم، پیروزیم و می‌توانیم از معضلات عبور کنیم.
رئیس جمهوری تصریح کرد: اماما! معضلات بزرگ مثل بیکاری، اعتیاد، تروریسم و توطئه‌ها را در منطقه داریم، اما از طریق و راهی که تو برای ما تعیین کردی که با هم کشور را بسازیم در کنار هم باشیم، مطمئنم با وحدت ملی و با هدایتهای خلف صالح شما، رهبر معظم انقلاب می توانیم این راه را به مقصد برسانیم.
روحانی در بخش‌ دیگری از سخنان خود باگرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همان کسی بود که سال گذشته و برای نخستین بار مرا برای حضور در انتخابات دوازدهم ترغیت کرد. او همان کسی بود که اگر چه میان ما نبود، ولی به خوبی این روزهای انتخابات را پیش بینی کرد. به من گفت که چه کسانی به صحنه انتخابات خواهند آمد و گوشزد کرد که امروز چه وظیفه بزرگ دینی و ملی و انقلابی بر عهده توست.
وی با یادآوری حضور خود در کنار مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی درهشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: ما هشت سال با آیت الله هاشمی رفسنجانی در جنگ تحمیلی در کنار یکدیگر بودیم و من می‌دیدم که ایشان برای امنیت کشور، راحتی مردم و دفع تجاوز دشمنان چه کارهایی انجام می‌دادند، ایشان همواره می خواستند که همه ایران سرسبز شود.
وی افزود: من به خاطر دارم که در ۹ سالی که در مجلس شورای اسلامی و هشت سالی که در دولت و سال هایی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی بودم ایشان عزت و عظمت پیروزی ملت ایران را در همه صحنه ها می‌خواستند.
رئیس‌جمهوری منتخب دوره دوازدهم همچنین یادآور شد: مردم همه ظلم‌هایی که به آیت الله رفسنجانی کردند را فراموش نخواهند کرد و همواره یادشان خواهد ماند که ایشان به خاطر انقلاب ایستادگی کردند و در برابر همه مشکلات مقاومت نمودند.
روحانی در ادامه سخنان خود با تاکید براین که امروز احساس می‌کنیم حضور، مشارکت و فداکاری و نشاط مردم بار مسئولیت ما را صد چندان کرده است، خاطرنشان کرد: همه تلاش ما بر این است که به وعده هایی که به مردم داده ایم عمل کنیم و در مقام عمل خواست مردم را تحقق بخشیم.
وی تاکید کرد: به آینده کشور و کمک ملت ایران امیدوار هستیم، می‌دانیم که اگر راه جهاد وتلاش را ادامه دهیم، پیروز خواهیم شد.