رمضان یک فرصت و غنیمت برای کسب تقواست امام جمعه آیسک:

رمضان یک فرصت و غنیمت برای کسب تقواست

به گزارش خبر شرق ، حجت‌الاسلام والمسلمین  حامد عرب  گفت :طهارت ، معرفت ،اجازه گرفتن ازصاحب ماه(امام زمان عج) مراقبت در حلال و حرام و مجاهدت را شرایط ورود به ماه مبارک رمضان  است .

 وی با استناد به خطبه شعبانیه رسول اکرم صل الله گفت:رمضان ماه برکت ،رحمت و مغفرت است و توجه به محرومان و نیازمندان، شرکت در محافل و جلسات قرآنی در این ماه ضروریست.

خطیب جمعه ایسک در خطبه دوم پس از توصیه به تقوای الهی گفت :ماه رمضان درس تقوای سیاسی هم هست، به فرموده حضرت علی علیه السلام درس ماه رمضان به خواص و عوام جامعه رعایت تقوا در مسائل سیاسی است.

حجت الاسلام عرب با تبریک حماسه حضور مردم شریف ایران در انتخابات هفته گذشته به مقام معظم رهبری و مردم بزرگوار گفت :این حضور درنظام جمهوری اسلامی تزئینی و تشریفاتی نیست بلکه حضور مردم در سرنوشت کشور و نوعی مشارکت واقعی مردم است.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری شاخصه حکومت دینی است تاکید کرد:این حضور در صحنه در دنیا بی‌نظیر است و تکلیف منتخبان مردم را سنگینتر می کند.

 حجه الاسلام عرب گفت :در نظامی که مشارکت حداکثری پشت سر آن است  دشمن نمی‌تواند هیچ غلطی بکند و نگاه چپ به آن  داشته باشد .

وی مهمترین پیامد این حضور را تقویت امنیت کشور دانست و افزود: این حضور حماسی نقشه های دشمن را نقش بر آب کرد.

امام جمعه آیسک درادامه مولفه های امنیت کشور را “ولایت فقیه ، التزام به قانون ، تقویت بنیه نظامی و دفاعی کشورو اتحاد و انسجام ملی “دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در پیام خود بعد از انتخابات تاکیدکردند که حضور مردم در صحنه عامل استحکام و اقتدار ملی است و با فراز و نشیب‌ها و ضعف هایی که در برگزاری انتخابات بود همه مردم و مسئولان و منتخبان باید سهم خود را در پیشبرد کشور ایفا کنند.

وی تصریح کرد :جای تاسف است که بعد از برگزاری این همه انتخابات در کشورمان هنوز ساز و کارهای ضعیفی را  شاهد باشیم و برخی موفق به رای دادن نشوند ومعطل بمانند.

امام جمعه آیسک در ادامه به موضوعات بین المللی از جمله دستگیری آیت الله شیخ عیسی قاسم توسط حکومت سرکوبگر بحرین اشاره کرد و جنایات آنان را در کشتار مردم بی دفاع محکوم کرد.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای فروش تسلیحات خود در قالب مثلث شوم ارتجاع عرب علیه ایران گفت: ائتلاف عربی -غربی و عبری علیه ایران با توجه به اقتدار ملت ایران محکوم به شکست است.

وی از اقدام ارزشمند شهرداری آیسک در ساخت سایه بان در کنار مجموعه حسینیه و مسجد جامع این شهر برای رفاه حال مردم تقدیر و تشکر کرد.

در خور اشاره است در نماز جمعه این هفته آیسک نمازگزاران با سردادن شعارهایی جنایات حکومت بحرین و دستگیری شیخ عیسی قاسم را محکوم کردند.