رفع آسیب‌های اجتماعی نیازمند هم‌افزایی همه سازمان‌ها است؛

رفع آسیب‌های اجتماعی نیازمند هم‌افزایی همه سازمان‌ها است؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: هیچ بخش و سازمانی به تنهایی نمی‌تواند در با آسیب‌های اجتمایع مقابله کند و رفع این مشکل نیازمند هم‌افزایی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، محمد حسینی امروز، (یکم آبان ماه) در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان که در جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهارکرد: مسائل فرهنگی و اجتماعی و چالش‌های پیش روی آن موضوع ساده ای نیست چرا که در صورت ساده بودن به راحتی قابل حل بود.

وی با اشاره به اینکه به سرمایه‌های اجتماعی آسیب جدی وارد شده که مقام معظم رهبری نیز در خصوص رفع آن بسیار تاکید دارند، افزود: این امر بحث کلان و جدی است که در قالب‌های محدود زمانی و جلسات به تنهایی نمی‌توان در رفع آن تلاش کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی تاکید کرد: هیچ بخش و سازمانی به تنهایی نمی‌تواند در این خصوص کاری انجام دهد و رفع این مشکل نیازمند هم‌افزایی بین بخشی است.

حسینی ادامه داد: جزیره‌ای کارکردن و بی‌توجهی باعث شده تا به جایی رسیده‌ایم که معضلات اجتماعی به مرز هشدار برسد و اگر این امر ادامه داشته باشد به مشکلات جدی‌تری برخورد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: تمام دستگاهایی که به نوعی با این موضوعات در ارتباط هستند باید دیده شده و در راستای رفع این مشکلات قدم برداند.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: همه بخش‌ها باید نیم نگاهی به بخش فرهنگی و اجتماعی داشته باشند حتی دستگاه‌های اقتصادی و عمرانی نیز که در ارتباط با بخش از جامعه کارگری هستند در این امر سهیم بوده و باید احساس مسئولیت کنند.

حسینی افزود: تا کنون آمارهای بسیاری ارائه شده اما متاسفانه نتوانسته‌ایم بخش زیادی از این ناهنجاری‌ها را درمان کنیم.

وی یادآور شد: برای رفع این معضلات خلاقیت‌هایی باید صورت گیرد تا جلوی کمبودها را گرفته و بتوانیم این امر را مدیریت کرده و راه درمانی برای آن پیدا کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: عوامل مطرح شده در بحث آسیب‌های اجتماعی گسترده است و این آسیب‌ها در لایه‌های مختلف جامعه بروز کرده است.

وی ادامه داد: در بحث نشاط اجتماعی نیز اگر نشاط جامعه در قالب قانون و هنجارهای پذیرفته تحقق پیدا نکند به مرزی می‌رسد که مقابله با آن را مشکل می‌کند.